Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 2014: Edison je plnohodnotný PC veľkosti SD karty

CES 2014: Edison je plnohodnotný PC veľkosti SD karty
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Intel Edison obsahujúci čip Quark X1000 spraví z každého zariadenia s SD portom a napájaním, PC zariadenie s prístupom na internet. Má dve jadrá, 32 bitov a 400 MHz.

Intel predviedol viacero dobrých kúskov na svojej show na CES. Stačí spomenúť kategóriu Wearable. No okrem toho sme tu spoznali i Intel Edison – svojprávny počítač, ktorý má veľkosť SD karty. Na čo môže slúžiť? Celý svet je o zmenšovaní zariadení, no hovorí sa aj o pripojení  jednotlivých vecí okolo nás k internetu. Práve tu chce Edison nájsť veľké uplatnenie. Je primárne určený na úsporný dlhodobý nepretržitý chod.

Memo obsahujúce senzor, ktorý poháňa práve Edison

Za Intel Edisonom stojí čip Quark, ktorý už poznáme. Tento (Qaurk X1000) 2- jadrový model je programovateľný, vyrobený 22 nanometrovou technológiou. Funguje s 32 bitmi a je taktovaný na 400 MHz. Ide teda vlastne o akúsi základnú dosku so všetkými potrebnými komponentami. Tiež tu však nájdeme podporu WiFi, pamäť RAM a flash úložný priestor. Podporuje OS Linux, Android a niektoré aplikácie. Intel predviedol tento čip v detskom inteligentnom oblečení s názvom Mimo. Je to vlastne oblečenie pre bábätká so zariadením na meranie teploty a s integrovanými senzormi na meranie dýchania i pohybu.