Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Trikordér už aj pre iPhony!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Wello je ultra ľahký a tenučký obal na iPhone, ktorý zmeria krvný tlak, frekvenciu úderov srdca, okysličenosť krvi, ale aj teplotu. Tak ako pri iných trikordéroch, na jeho správnu funkciu len potrebujete podržať iPhone v určitej polohe a chvíľu vyčkať na výsledok.

Samostatné trikordéry sme už spomínali niekoľkokrát. Sú to zariadenia, ktoré dokážu zaznamenávať, scanovať a kontrolovať viacero životných funkcií naraz a zároveň obsahujú mnoho senzorov, ktoré zvládajú rôzne iné fyzikálne merania či iné záležitosti. No teraz vývojári prichádzajú s malým doplnkom s názvom Wello pre iPhone, ktorý v kombinácii s ním dokáže plniť funkciu trikordéru.

Trikordér pre iPhony s názvom Wello

Wello je ultra ľahký a tenučký obal na iPhone, ktorý zmeria krvný tlak, frekvenciu úderov srdca, okysličenosť krvi, ale aj teplotu. Tak ako pri iných trikordéroch, na jeho správnu funkciu len potrebujete podržať iPhone v určitej polohe s prstami na vyznačených miestach a chvíľu podržať. Potom sa už iba pozriete na konkrétny výsledok vďaka aplikácii. Mimochodom, s pomocou malého prídavného zariadenia si dokonca môžete zmerať i činnosť pľúc. Takto nadobudnete neustály prehľad o svojom zdravotnom stave. Hypochondrom sa tak splní sen...

Spoločnosť Azoi, stojaca za trikordérom Wello, prijíma už predobjednávky tohto zariadenia za 200 dolárov a verí, že by sa do jesene mohla dostať i na trh. Medzitým sa však už rozhodla pracovať aj na verzii pre Android.

(foto: Engadget)