Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

First V1sion: Kamera ukrytá v drese športovca

First V1sion: Kamera ukrytá v drese športovca
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
16. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nositeľné zariadenia sa stávajú súčasťou života mnohých aktívnych športovcov a tak nie je divu, že sa im venuje stále viac výrobcov. Prísť s niečím novým sa snažia vývojári zo spoločnosti First V1sion, ktorí skĺbili senzor merajúci tep spolu s akčnou kamerou a umiestnili ich do športového trička či dresu.

Vznikol tak nový, unikátny pohľad, priamo z hrude športovca, ktorý vďaka svojím technickým parametrom a prenosovému dosahu do 100 metrov v otvorenom priestranstve sa môže v budúcnosti stať súčasťou priamych prenosov alebo záznamov z viacerých športových podujatí.

Kamera dokáže nakrúcať v rozlíšení Full HD a jej latencia je pritom iba 2 milisekundy. Akčné zábery by si tak divák mohol vychutnať napríklad u takých športov akými je futbal, basketbal, tenis, golf, volejbal a mnohých ďalších.

First V1sion

Okrem toho je súčasťou systému aj biometrický senzor, ktorý meria srdcový tep používateľa a táto informácia sa taktiež v reálnom čase dá zakomponovať do streamovaného videa. Bude sa tak dať vidieť v akej situácii a ako reagovalo srdce sledovaného športovca.

Systém First V1sion váži len 370 gramov a testujúci športovci si ho po krátkom čase ani vôbec neuvedomovali. Momentálna verzia vydrží nakrúcať akčné zábery približne 90 minút, ale uvažuje sa prispôsobení výdrže batérie pre jednotlivé športy.

First V1sion

Podobné články