Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sony Xperia Z1 s poriadnym čipom

Sony Xperia Z1 s poriadnym čipom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 9. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Xperia Z1, nový smartfón od Sony, prichádza s vybavením hodným kameramana. Čip zariadenia má rozmer až 1 / 2,3 palca, procesor Snapdragon 800 by sa mal postarať o hladký multitasking a 20 mpx fotoaparát dostal šošovku zo systému objektívov G.

Sony Xpéria Z1, jeden z najväčších ťahákov tohto ročnej nemeckej IFY. Je to smartfón a očakáva sa, že bude mať naozaj dokonalé funkcie. Či ich má, posúďte sami. Vovnútri je Snapdragon 800, čo by malo zaručovat úplnú rýchlosť pri spracovávaní, multitaskingu i pri hraní 3D hier. Zariadenie má 2 GB pamäte RAM a 16 GB úložného priestoru. No to, čo stavia Z1 na piedestál je kamera. Pochváliť sa môže až 20 mpx a šošovkou zo systému objektívov G, ktorý pomáha kvalite fotografií.

Objektív typu G

Výrobca si však dal záležať aj na snímacom senzore. Dovnútra dostal čip, a to nie veru hociaký. V tejto kamere má rozmer 1 / 2,3 desatiny palca. Na prirovnanie, taýto čip majú i rôzne väčšie profi kamery. Snímací čip je so zadným osvetlením - BSI, teda i pri slabších svetelných podmienkach by mal vyčarovať peknú fotku. Za zmienku tiež stojí vodeodolnosť, konektivita NFC i MHL pre pripojenie k televízorom Sony. A rovnako aj funkcia, ktorá pri jednom stlačení zaznamená až 61 snímok. Full HD displej sa hrdí najnovšími technológiami z televízorov Bravia. Nájdeme tu širší farebný gamut, či technológiu Triluminos, ktorá by mala zvýšiť počet farieb oproti bežným LED displejom. No a môžeme spomenúť ešte aj X reality – inovácia zo strany Sony, ktorú používa v TV, zabezpečujúca viac detailov.