Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

So Sony FDR AX1 nakrúcate 4K

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 9. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nejeden profesionálny filmár by po nej siahol tiež. A prečo nie? Nová kamera od Sony prezentovaná na IFA 2013 v Berlíne je hodná filmového hitu. Ukrýva v sebe snímač Exmor R CMOS s veľkosťou 1 / 2,3 palca, 18,3 mpx i objektív typu G.

Hollywood je bližšie ako ste si mysleli. Každý, kto túži po maximálne kvalitných záberoch po technickej stránke by mal zbystriť pozornosť. Na scénu Sony poslala svoju novú kameru FDR AX1, ktorá nakrúca v kvalite 4K. Za všetko môže snímač Exmor R CMOS, ktorý má veľkosť 1 / 2,3 palca a rozlíši 18,3 megapixela.

Sony FDR AX1 pre filmových nadšencov

Objektív typu G s 20 násobným zoomom zaručí krásne detaily ako i obrovské panorámy, ktoré si potom môžete prezerať pomocou pripojenia HDMI na niektorom z televízorov s rozlíšením UHD, teda 4K. Kamera má ďalej vylepšený mikrofón, ktorému podľa slov výrobcu neunikne ani ten najtichší krôčik. Dodať zvuku ešte väčšiu citlivosť však môžete pomocou externého mikrofónu, ktorý zapojíte do jedného z dvoch XLR konektorov. Tak smelo do toho, stačí si už len kúpiť silný počítač, na ktorom budete tieto objemné dáta spracúvať.