Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MShorts vám prezradia, či pri behu využívate rovnomerne obe nohy

MShorts vám prezradia, či pri behu využívate rovnomerne obe nohy
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
29. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Elastické krátke nohavice MShorts obsahujú modul MCell, ktorý zbiera dáta zo senzorov v nohaviciach a vysiela ich do aplikácie v smartfóne. Analýza je tu premenená na čísla, ktoré už prezradia, či svoje nohy pri behu využívate rovnomerne.

Keď cvičíme rovnomerné cviky, máme pocit, že svaly na našej ľavej a pravej časti tela i podávajú rovnaký výkon. Spoločnosť Myontec´s Mbody z Fínska však prišla k záverom, že tomu tak nemusí vždy byť. A aby ste si boli istí, ako je to v skutočnosti s prácou vašich svalov, prinášajú elastické krátke nohavice MShorts obsahujúce modul MCell. Ten sa zapojí do nohavíc a spolupracuje s aplikáciou, ktorá potom zobrazuje prácu svalov na nohách.

MShorts s modulom MCell zistia rovnomernosť zaťaženia končatín

MShorts totiž obsahuje viaceré senzory, ktoré monitorujú elektrickú aktivitu štvorhlavového stehenného svalu. Dáta zo senzorov zberá MCell (ktorý sa dá zároveň odobrať, keď sa šortky perú) a odtiaľ sa cez Bluetooth rozhranie prenášajú do používateľovho mobilného zariadenia. Aplikácia Mbody Live App je však zatiaľ dostupná iba pre Android zariadenia.

MShorts je primárne určené skôr pre vrcholových športovcov, ktorí si tak lepšie môžu kontrolovať rozloženie svalovej činnosti. Využijú ho však i pravidelní bežci, ktorí si nechcú nevedomky preťažiť iba jednu polovicu tela. Tvorcovia si vedia jeho využitie predstaviť časom aj pri rehabilitačných cvičeniach. Zariadenie je už dostupné a predviedlo sa na známej výstave športovo zameraných produktov ISPO 2014 v Mníchove.