Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Olympus EM-10 je slušnou kompaktnou náhradou svojich drahších kolegov

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
29. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Je tu kompaktná novinka OM-D EM-10, ktorá vyzerá rovnako dobre ako jej silnejší kolegovia a nezaostáva ani jej výkon. Rozlíšenie senzora je 16 mpx v rámci rozmeru čipu Mikro 4/3, nachádza sa tu procesor TruePic VII (rovnako ako v EM-1) a hodnota ISO dosahuje úroveň až 25,600.

Ak ste si chceli zaobstarať nejaký ten fotoaparát od Olympusu, no modely OM-D EM-1 či EM-5 boli pre vás finančne náročné sústa, máme dobrú správu. Je tu kompaktná novinka OM-D EM-10, ktorá vyzerá rovnako dobre a ani jej výkon nezaostáva. Rozlíšenie senzora je 16 mpx v rámci rozmeru čipu Mikro 4/3, nachádza sa tu procesor TruePic VII (rovnako ako v EM-1) a hodnota ISO dosahuje úroveň až 25,600. Elektronický hľadáčik má rozlíšenie 1,44 mpx (ktoré nájdeme aj v EM-5), no náhľad je možný i cez zadný 3-palcový LCD displej a počas sekvenčného snímania v rýchlosti 8 fps sa zaostruje až 81 bodov (s nepretržitým autofokusom je to 3,5 fps).

Nový cenovo dostupný a výkonný Olympus OM-D EM-10

Na rozdiel od EM-1 a EM-5, ktoré majú 5-bodovú stabilizáciu obrazu, je tu však iba 3-osová stabilizácia. Model EM-10 sa dá kúpiť samostatne ako telo, alebo v kite s objektívom 14-42 mm f/3,5-5,6. Novinka však prichádza i s novými režimami Photo Story a Live Composite, obe zamerané na hru s fotografiami. Samozrejmosťou sú viaceré umelecké filtre a nechýba ani HDR – hneď v 2 prevedeniach. Pre rýchlejšie zdieľanie fotografií poslúži vstavaný WiFi modul a poteší i viacero dokúpiteľného príslušenstva. Novinka bude dostupná vo februári za cenu 599 eur za telo.