Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Novinky s názvom Ambilight a Hue: pre priaznivcov ambient nálady

Novinky s názvom Ambilight a Hue: pre priaznivcov ambient nálady
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 4. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Philips je tu so sériou televízorov 9000 LED, ktoré prinášajú Perfect Pixel HD Engine, Perfect Contrast a Colors. Obsahujújú však ešte niečo - technológiu Ambilight Spectra 3, ktorá rozsvieti vašu obývačku v príjemnej ambi-nálade vďaka miniatúrnym LED svetlám.

Výrobca Phililps predstavil v roku 2010 svoju sériu televízorov 9000 LED Series. Využívajú viaceré technológie spojené so slovom Perfect pre vyjadrenie kvality obrazu – Perfect Pixel HD Engine, Perfect Contrast a Colors. V rozlíšení farieb totiž neponúka milióny, ale rovno 2,25 miliardy. Nezabudlo sa ani na vynovený zvuk v podobe Incredible Surround a Clear Sound. Tieto televízory disponujú modulom Wifi a ethernetovým pripojením. No čo ich trochu odlišuje od iných výrobcov je technológia Ambilight Spectra 3. Ide o prácu s miniatúrnymi LED svetlami, umiestnenými po obvode televízora. Ambilight sleduje obsah vysielania a automaticky sa podľa neho mení. Tým umocňujú zážitok zo sledovania.

Philips Ambilight umocní vďaka LED svetlám dojem z filmu

Technológia je založená na projekcii svetla na zadnej strane vo veľmi veľkom spektre farieb, intenzity a odtieňov. To je účinné v boji s bolesťou a únave našich očí. Intezita Ambilight svetla sa dá prispôsobiť od jemných odtieňov až po skutočne výrazné, akoby pokračovanie obrazovky. Tiež sa dá nastaviť i na želanú farbu podčiarkujúcu farebné dekorácie našej obývačky alebo atmosféru, ktorú si prajeme vytvoriť. Sníma farby displeja a premieta príbuzné farby na pozadí steny pomocou LED svetiel umiestnených na zadnej strane. Jedným z televízorov, ktorý poteší všetkých priaznivcov ambientnej nálady Je Philips Ambilight LED TV 9000. Televízor prichádza s uhlopriečkami 65 a 84 palcov a obe ponúkajú rozlíšenie 4K. 3840 krát 2160 pixelov tak čaká na prehrávanie Ultra HD obsahu. Voliteľná je i možnosť konverzie obrazu do tretieho rozmeru. Philips však v zmysle Ambilight pokračoval ešte ďalej a prišiel s aplikáciou Ambilight +Hue. Je určená smart zariadeniam používajúcim platformy Android i iOS a jej účelom je prenášať efekty svetiel Amblight do LED žiaroviek Philips Hue. Takto vzniká svetelná kulisa nie len za stenou televízora, ale v celej miestnosti. Aplikáciu podporujú televízory vyrobené od roku 2011 s technológiou Philips Ambilight.