Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Jawbone: Aplikácia Up Coffee vás motivuje k spánku

Jawbone: Aplikácia Up Coffee vás motivuje k spánku
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spánok je zdravý - telo získa čas na blahodarný oddych a regeneráciu a s výnimkou umelej náhrady sa iba v riadnom nočnom spánku sa tvorí hormón melatonín. Podľa štúdie britských vedcov má pravidelný spánok kratší ako 6 hodín pre náš dlhodobý zdravotný stav veľké následky (útlm niektorých génov).

No v dnešnej dobe sme si akosi zvykli ponocovať a konzumovať veľké množstvo tekutín obsahujúcich kofeín od klasickej kávy cez dobroty v podobe frappučína až po energetické nápoje, vrátane Coly či Pepsi. Tie však extrémne odďaľujú spánok, či už si to uvedomujeme alebo nie.

Spoločnosť Jawbone sa rozhodla pomôcť ľuďom svojou najnovšou aplikáciou Up Coffee. Je určená zatiaľ pre iOS zariadenia a po jej spustení s ňou skrátka musíte spolupracovať, aby vám podávala relevantné výsledky. Zadáte v nej najskôr pohlavie, váhu, výšku a približnú kofeínovú toleranciu. Potom do nej už iba zaznamenávate množstvo vypitého kofeínu v spomínanej podobe. Pomocou grafov si potom môžete prezrieť, kedy približne až vaše telo vyplaví kofeín a vy budete môcť kľudne zaspať.

Up Coffe vám spraví prehľad o tom, koľko si môžete dovoliť vypiť káv.

Môžeme si povedať – a na čo je to potrebné? Nuž, keď už máme poruke všetky možnosti na to, aby sme si nielen monitorovali počet krokov, ale aby sme na vlastné oči aj videli, čo s nami dokáže kofeín spraviť. Takto budeme mať vizuálny prehľad a ak sme rozumní, mohli by sme sa poučiť a dopriať telu to, čo potrebuje. Aplikácia je dostupná ododnes.