Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HTC One (M8) je už medzi nami!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Konečne. Všetci o ňom písali, no nikto ho ešte nevidel. Asi tak by sa dalo zhrnúť očakávanie dnešného predstavenia nováčika z radov HTC – teda One (M8). Tak poďme od toho, čo je očiam viditeľné. Zovňajšok prešiel miernym zabrúsením, smartfón má teraz mierne oblejšie tvary a celkove pôsobí dizajn trochu prémiovejšie ako jeho predchodca. Do kovovéo rámu je vsadený Full HD displej a vývojári si dali záležať, aby poskytol rámu iba minimálny priestor.

Neprehliadnuteľné sú i reproduktory, oba vpredu. Využívajú obľúbenú technológiu BoomSound a tento raz to bude naozaj silný „boom“, pretože HTC One (M8) má poskytnúť až o 25% viac zvuku ako predchodca HTC One (M7).

Duálny fotoaparát, alebo kombinácia dvoch kamier. Tu HTC využilo osvedčenú technológiu UltraPixelov, teda dvojice pixelov ukrývajúcou sa pod jednou hlavičkou. Tie ponúkajú ostrý obraz a prijímajú viac svetla. Druhý fotoaparát sníma hĺbku, vďaka čomu je neskôr možné uplatniť viacero efektov. No a v slabších svetelných podmienkach pomôže obrázku blesk s dvoma diódami LED. Fotoaparáty podporuje nakrúcanie v rozlíšení 1,080p. Predný fotoaparát rozlíši 5 mpx a je širokouhlý. Na svojej „selfie“ tak konečne uvidíte celých i svojich kamarátov.

V rámci fotografie sa predstaví viacero zaujímavých spracovaní a efektov. Napríklad funkcia Copy&Paste prilepí vybraté osoby na fotografiu, na ktorej reálne nie sú, Dimension Plus vám priblíži fotografiu z iných uhlov vďaka naklápaniu displeja. Fotoaparát zaostrí automaticky počas 300 ms, takže ten správny moment vám snáď neujde. Spomínané odlíšené pozadie využijete pri aplikácii funkcie UFocus – zmena zaostrenia pozadia ponúkne naozaj profesionálne vyzerajúce fotografie. Nezabudlo sa ani na funkciu HTC Zoe, no tento raz sa dá i zdieľať v špeciálnom Zoe Cloude, kde bude dostupná vašim priateľom.

A čo nové vo vnútri? Používateľské rozhranie HTC Sense ako nadstavba grafiky bude dostupné v smartfóne, alebo v Google Play. Prospelo mu viacero zmien, najmä jasnejší vizuál a farebne zvýraznené tematické okruhy. Za zmienku stojí Motion Launch, ktorý ako súčasť Sense 6 ponúka ovládanie jednoduchými pohybmi, teda gestami a to bez rozsvieteného displeja. Napríklad prijmete hovor tak, že smartfón len priložíte k uchu.

Optimalizáciou prešla i batéria, zvládne až o 40% dlhší chod ako predchodca M7. Zároveň si našiel miesto režim úspory energie, ktorý má viacero tipov, ako vydržať dostupný čo najdlhšie.

Parametre HTC One (M8):

rozmery: 146,36 x 70,6 x 9,35 mm
operačný systém: Android 4.4.2 KitKat (nadstavba Sense 6.0)
procesor: 4-jadrový Snapdragon 801 s taktom 2,3 GHz
pamäť RAM: 2 GB
vnútorná pamäť: 16/32 GB
pamäťové karty: microSD do 128 GB
zadný duálny fotoaparát: UltraPixel, BSI senzor, veľkosť pixelov 2.0 µm, veľkosť senzoru 1/3”, clona f/2.0, 28mm, fotoaparát pre snímanie hĺbky a detailov,
predná kamera: 5 Mpix, f/2.0, BSI senzor, širokouhlá šošovka, HDR
video: zadná aj predná kamera nahráva Full HD 1080p video
pripojenie: Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 & 5 GHz), DLNA, NFC, microUSB 2.0 (podpora MHL), infračervený port + podpora pre GPS a GLONASS
duálne predné reproduktory HTC BoomSound™
kapacita batérie: Li-Po, 2600 mAh
hmotnosť: 160 gramov