Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Red Dot pre PocketBook Touch Lux 2

Red Dot pre PocketBook Touch Lux 2
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak patríte k fanúšikom elektronických kníh, potom iste viete, že niet nad poriadnu čítačku kníh. Ak práve premýšľate, mohli by sme vás inšpirovať zariadením PocketBook Touch Lux 2. Tá získala nedávno i najprestížnejšie ocenenie.

Čítačky od spoločnosti PocketBook netreba špeciálne predstavovať. Na trhu si zatiaľ udržujú pomerne silnú pozíciu. Ich vlajková loď Touch Lux 2 sa však teraz môže popýšiť aj ocenením Red Dot, teda najprestížnejšou cenou produktového dizajnu. Využíva známu technológiu elektronického atramentu e-ink a disponuje možnosťou nasvietenia displeja, ktoré umožňuje čítanie aj v slabších svetelných podmienkach. Procesor má takt 1 GHz a sekunduje mu 256 MB pamäte RAM. Spolu zabezpečujú plynulú odozvu v súvislosti s aplikáciami. Vnútorná kapacita úložného priestoru je 4 GB, no môžete rátať i s možnosťou rozšírenia na 32 GB vďaka mikro SD karte. S PocketBook Touch Lux 2 veľmi jednoducho nahráte knihy do čítačky priamo, bez pripojenia čítačky k počítaču káblom vďaka WiFi. Využijete tak napríklad službu Send To PocketBook. Každá jednotlivá čítačka má totiž svoju e-mailovú adresu, na ktorú si užívateľ môže sám poslať akýkoľvek obsah, alebo môže túto adresu registrovať priamo u svojho predajcu kníh. Tiež však používateľ môže využiť službu Dropbox. 

     Čítačka kníh PocketBook Touch Lux 2 získala prestížne ocenenie

Mimochodom, Red Dot Design Award každoročne vyhlasuje Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Je to medzinárodne uznávaná súťaž v oblasti moderného dizajnu výrobkov a ide o jednu z najvyhľadávanejších značiek kvality. V tomto roku hodnotilo 40 členov medzinárodnej odbornej poroty celkom 4 815 produktov od výrobcov z 53 krajín. PocketBook Touch Lux 2 bol ohodnotený ako jeden z najlepších produktov v kategórii Product Design.