Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Asus Fonepad 7 so slušným multitasking manažérom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 9. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

7-palcový Fonepad od Asusu prichádza s operačným systémom Android 4.2, procesorom Intel Atom Z2560 a podporou viacerých sietí. Okrem toho si vie multitasking poradiť s viacerými otvorenými oknami.

Asus predstavuje jedno zariadenie za druhým a pozornosť si získal i Fonepad s číslom 7. To je zároveň informácia, koľko palcov sa vmestí do uhlopriečky displeja tohto zariadenia. Naviac je to displej s IPS technológiou a rozlíšením 1280 x 800 pixelov. No okrem veľkého displeja zaujme i protišmykovo opatrený povrch pre lepšie uchopenie zariadenia. Vo vnútri operuje systém Android 4.2 Jelly Bean a o jeho bezproblémový chod sa stará procesor s dvoma jadrami Intel Atom Z2560 s rýchlosťou 1,6 GHz. Operačná pamäť vlastní jeden GB a úložný priestor osem GB sa dá o nejaký ten gigabajt rozšíriť zasunutím mikro SD karty. Zadný fotoaparát rozlišuje 5 megapixelov, predný 1,2 megapixela a zaujímavé spracovanie má pár reproduktorov na prednej strane s názvom Asus SonicMaster.

V rámci aplikácií je výrazný najmä multitasking a možnosť minimalizácie niektorých aplikácií počas práce s inými. Okrem ruského Glonassu je tu i americký navigátor GPS a FonePad podporuje širokú paletu dátových prenosov (HSDPA do 42 Mb/s, HUSPA do 5,76 Mb/s, GPRS...).