Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nikon 1 J4: Drobec s vymeniteľným objektívom

Nikon 1 J4: Drobec s vymeniteľným objektívom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Zrejme to jednoducho nemohlo dopadnúť zle, pretože spojenie útleho tela, výkonného procesoru a vymeniteľného objektívu je pre bežných používateľov priam kombinácia snov. Nikon si to myslí tiež a do éteru posiela novinku Nikon 1 J4.

Kompaktný fotoaparát s vymeniteľným objektívom obsahuje obrazový procesor Expeed 4A a rýchly AF CMOS senzor bez low-pass filtra. Rozlíši 18,4 mpx a spoľahnúť sa môžete až na 171 zaostrovacích bodov v rámci kontrastnej detekcie AF (105 zaostrovacích bodov je v rámci fázovej detekcie). Fotoaparát zároveň ponúka možnosť až 20 obrázkov / s v kontinuálnom snímaní s AF. Video sa predstaví v možnostiach ako 1,080/60p, alebo môže postačiť kombinácia 120 fps / 720p. Pri spomínaných full HD videách môžete robiť záznam s maximálnou dĺžkou 10 minút. Vďaka elektronickej redukcii vibrácii (e-VR) bude záznam zároveň menej roztrasený. Nechýba, samozrejme, množstvo efektov, filtrov, či možností v rámci videa. Hodnota ISO sa pohybuje od 100 do 12,800.

Fotoaparát má na zadnej strane 3-palcový TFT LCD dotykový displej, nechýba možnosť WiFi pripojenia a záznamy vo forme obrázkov či videí putujú na mikro SD kartu. Telo fotoaparátu je v kite s objektívom 10-30mm (1 Nikkor). Dostupnosť a cena sú zatiaľ neznáme.