Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Creative MUVO: bezdrôtové športové reproduktory

Creative MUVO: bezdrôtové športové reproduktory
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Prenosné bezdrôtové reproduktory sa tešia veľkej obľube a výrobcovia teda i tam smerujú so svojimi reproduktorovými novinkami. Veď sa i blíži sa čas letných dovoleniek a mladí ľudia si na letné párty pod holým nebom radi vezmú so sebou podobné zariadenie.

Creative prináša doslova športové reproduktory s prívlastkom „grab-and-go“ – teda také, ktoré s určené do terénu a dajú sa dobre uchopiť. Sú nimi MUVO 20 a MUVO 10 s technológiami NFC a Bluetooth na bezdrôtové prepojenie so smartfónom, tabletom či iným mobilným zariadením. V reproduktoroch sú dva 3-palcové jednopásmové meniče v rozšírenom akustickom priestore a novou je technológia Creative BasXPort, ktorá sériu Creative MUVO vedie k výkonnému zvuku s čistými, hlasnými basami. Nechýba ani 3,5 mm Aux-in konektor pre pripojenie ďalších zvukových zariadení.

Reproduktory Creative MUVO 10 s pohodlnou rukoväťou

Samotné rozdiely medzi Creative MUVO 20 a 10 sú po dizajnovej stránke v tom, že MUVO 10 je útlejšie a zároveň mu výrobca daroval rukoväť na pohodlné uchopenie a prenos zariadenia. MUVO 20 je však robustnejšie a prináša hlasnejší zvuk. Oba reproduktory podporujú kodek BTS, no MUVO 20 okrem navrhli i s podporou kodeku aptX. Zariadenia fungujú vďaka vstavanej lítium-iónovej batérii, ktorá má pri MUVO 20 kapacitu 10 hodín a môže tiež slúžiť ako akumulátor pre smartfón či podobné zariadenia. MUVO 10 by malo vydržať „nažive“ 8 hodín a obe zariadenia sa dobíjajú cez mikro USB kábel. Cena MUVO 20 sa stanovila na 79,99 eur a za MUVO 10 zaplatíte 59,99 eur.