Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Surface Pro 3: 12" tablet od Microsoftu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Poriadne veľký tablet pribudol do portfólia spoločnosti Microsoft - ide o 12-palcový Surface Pro 3 s operačným systémom Windows 8.1. Používateľ si môže zvoliť Intelácke procesory od i3 do i7, ako aj pamäť RAM či vnútornú kapacitu, ktorej maximum má hodnotu 512 GB. Surface Pro 3 vlastní okrem toho bohatú konektorovú výbavu.

Spoločnosť Microsoft predstavuje svoj nový Surface Pro 3 tablet. So svojou uhlopriečkou s veľkosťou 12 palcov však tvorí poriadne veľké zariadenie. Okrem toho, že je jedným z najväčších tabletov na trhu, tvorí takmer plnohodnotný počítač – ak k nemu pridáte i klávesnicu, ktorú výrobca ponúka k tabletu. Operačný systém je totiž, ako inak, Windows 8.1, a tak s tabletom spravíte potrebné kancelárske práce. Tablet okrem toho disponuje dotykovou obrazovkou s rozlíšením 2,160 x 1,440 pixelov. V zadnej časti je i praktický stojan, ktorý má až 150-stupňový ohýbací uhol. Microsoft poskytuje päť modelov Surface Pro 3, v ktorých si môžete zvoliť rôzne parametre. Procesor je v podaní Intel Core až do i7 a pamäť RAM vlastní 4 – 8 GB. Rovnako je voliteľná i kapacita úložného priestoru, kde sa dá získať od 64 GB až do 512 GB.

Fotoaparáty sa tu nachádzajú dva a obidva majú rozlíšenie 5 mpx s možnosťou full HD nakrúcania či autofokusom. Pripojiteľnosť je stelesnená v USB 3.0 porte, čítačke mikro SD kariet a dokonca sa tu nájde i mini Display port pre prípad, že potrebujete preniesť svoj obraz na väčšiu obrazovku. Bezdrôtovú komunikáciu zabezpečuje štandardné WiFi či Bluetooth 4.0, no nechýba ani NFC a podpora 3G a 4G sietí. Tablet podporuje aj stylus a systém rozpozná písaný text rukou. Cena zariadenia sa pohybuje od 799 dolárov za nižšie kombinácie výkonu až po 1,949 dolárov.