Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

PocketBook: Prvá vodeodolná e-čítačka kníh!

PocketBook: Prvá vodeodolná e-čítačka kníh!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Švajčiarska spoločnosť PocketBook je tu s čítačkou kníh, s ktorou sa nemusíte báť ísť bližšie k vode – do predaja ide vodeodolná čítačka e-kníh PocketBook Aqua a je zatiaľ jediná svojho druhu.

Kým bude v praxi k dispozícii technológia HzO, prichádza PocketBook s vodeodolnou elektronickou čítačkou kníh PocketBook Aqua, s ktorou zabodujete na pláži, ale aj vo vani. PocketBook Aqua totiž spĺňa normu IP57 – je teda prachuodolná a znesie ponorenie do vody v hĺbke jeden meter. Neublíži jej teda ani daždivé počasie či mokré ruky. A ak sa stane nehoda a čítačka padne do vane počas kúpania – jednoducho ju vylovíte a pokračujete v čítaní.

Čítačka obsahuje 6-palcový displej s technológiou E-ink Pearl a váži iba 170 gramov. Procesor s taktom 1 GHz má k dispozícii 256 MB operačnej pamäte. Výhodou je prítomnosť WiFi modulu, vďaka čomu môžete jednoduchšie pristupovať ku knižným zdrojom, ale aj komunikovať na sociálnych sieťach s predinštalovanou službou ReadRate. Nechýba integrácia Dropboxu a Send To PocketBook, pomocou čoho sa značne zjednodušuje synchronizácia, posielanie kníh a iného obsahu do čítačky bez použitia káblov.
K dispozícii je aj príslušenstvo v podobe elegantných krytov a čítačka je dostupná v dvoch verziách – tmavomodrej a bielej. Jej odporúčaná cena je 120 eur.