Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Ferrari vybuduje už druhý zábavný park

Ferrari vybuduje už druhý zábavný park
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Po Abu Dhabi sa miesto neďaleko Barcelony stane druhou Mekkou pre všetkých fanúšikov Ferrari - plánuje sa tu totiž výstavba druhého svetového zábavného parku. Nebude chýbať najvyšší a najrýchlejší vertikálny akcelerátor.

V Španielsku vyrastie nový zábavný park – s tematikou Formuly 1. Značka Ferrari sa totiž rozhodla postaviť v poradí už druhý Ferrari zábavný komplex. „Po úspechu Ferrari World v Abu Dhabi sme dostali viacero ponúk, aby sme vyvinuli i ďalší podobný park,“ vraví Andrea Perrone, šéf Ferrari Brand. „Starostlivo sme vyberali možné návrhy, až sme prijali ponuku od Investindustrial, pretože to bol veľmi silný plán navrhnutý kompetentnými ľuďmi, ktorý prinesie kúzlo Ferrari do Španielska, do krajiny, kde je množstvo podporovateľov a nadšencov...“. V roku 2016 by tak mal vzniknúť neďaleko Barcelony zábavný komplex v žlto-červenej zbroji. Rozprestierať sa bude na ploche 7,5 hektára a má to byť atraktívne miesto pre celú rodinu.

Zábavný park Ferrari vyrastie neďaleko Barcelony

Návštevníci uvidia virtuálne exhibície spájajúce sa s F1 (napríklad prechod motorom Ferrari V-12), no tiež reálne výstavy, historické kúsky, no nechýbajú ani simulačné dráhy a zážitkové atrakcie pre deti. Súčasťou bude i ubytovanie v luxusných 5-hviezdičkových apartmánoch.

Mimochodom, nový Ferrari park má byť súčasťou už existujúceho parku PortAventura, ktorý má ročne okolo 4 miliónov návštevníkov. Investície do novej stavby sa zatiaľ odhadujú na 100 miliónov eur.