Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Intel chce urýchliť vývoj v oblasti automobilových riešení

Intel chce urýchliť vývoj v oblasti automobilových riešení
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Intel spravila opatrenia pre zrýchlenie prístupu k inováciám a budúcnosti samostatných automobilov - chystá dostupnosť rodiny hardvérových a softvérových produktov s názvom Intel® In-Vehicle Solutions, ale i ďalšie investície a moderné technológie. Cieľom je rozvoj automobilov pre lepšie spracovanie informácií, asistenciu a možnosť autonómneho-šoférovania.

“V záujme posilnenia technologického partnerstva spoločnosti Intel s automobilovým priemyslom, kombinujeme naše hlboké znalosti z oblasti spotrebnej elektroniky a IT s komplexnými investíciami do vývoja automobilových produktov, partnerstiev a silným výskumom,” vraví Doug Davis, korporátny viceprezident skupiny Internet of Things, Intel. “Našim cieľom je prispieť k evolúcii súčasných automobilových prvkov, bezpečnosti a možnosti autonómneho šoférovania.”

Intel spustil platformu In-Vehicle

Intel In-Vehicle Solutions je súbor hardvérových a softvérových produktov, ktoré sú navrhnuté pre potreby výrobcov automobilov a ich dodávateľov pre rýchlejšie a ľahšie dodanie prvkov, ktoré užívatelia požadujú. Zároveň pomáha znižovať náklady na ich vývoj. Skupina produktov obsahuje množstvo modulov, integrovaný softvér, operačný systém a vývojársky balík.
Intel očakáva skrátenie vývoja informačných systémov pre automobilový priemysel o viac ako 12 mesiacov a zároveň zníži nákladovosť o 50%.

Intel zrýchľuje výskum technológií pre automobilový priemysel

Intel skúma, akým spôsobom dokážu technológie priniesť nové zážitky, kedy vozidlo rozpozná kto v ňom sedí a prispôsobí sa mu, uľahčí šoférovanie a pomôže nám dostať sa do cieľa bezpečnejšie a efektívnejšie.
Personal Vehicle Experience Research Project chce zase pochopiť radosti a starosti vodičov pri šoférovaní. Odhalí túžby ľudí a bude sa snažiť viac adaptovať, predvídať a zabezpečí interakciu vodiča a okolia.
Etnografovia, antropológovia a vývojári Intelu pracujú na projektoch zameraných na bezpečnosť na cestách a získavajú nové vedomosti o bezpečných a intuitívnych spôsoboch ovládania vozidla. Senzory, výpočty a prepojiteľnosť dát prinesú revolúciu v spôsobe cestovania a spájenia sa inými zariadeniami a ľuďmi.

Intel investuje do automobilového priemyslu

Intel založil fond Intel Capital Connected Car Fund (r.2012), do ktorého investovala 100 miliónov dolárov. Táto investícia urýchli prechod k neobmedzenej konektivite medzi vozidlami a spotrebnou elektronikou a prinesie nové technológie, ktoré v budúcnosti umožnia autonómne možnosti šoférovania. Ďalšie investície do automobilového priemyslu od spoločnosti Intel Capital smerovali do firiem CloudMade, ktorá poskytuje dátovú agregáciu a cloud konekivitu potrebú pre budúce IVI riešenia; Mocana, ktorá zabezpečuje bezpečnosť pre IVI platformu s mobilným app-shielding riešením; a Tobii Technology, ktorá aplikuje perceptuálne komputingové technológie pre asistenčné aplikácie.

Spolupráca s automobilovým ekosystémom

Intel oznámil spoluprácu so spoločnosťami Wind River,Green Hills Software, Mobica, Symphony Teleca, QNX, a XSe na riešeniach a službách pre výrobcov automobilov pri adaptácii Intel In-Vehicle riešení s cieľom rýchlejšieho dodania riešenia podľa želania výrobcu a zákazníka.
Intel pokračuje na ďalších vývojárskych riešeniach s výrobcami vozidiel a technológie Intel sú používané v BMW Navigation System Professional všetkých modelov značky, v Infiniti InTouch systéme vo vozidle Infiniti Q50 a v Driver Information System vo všetkých nových modeloch Hyundai Genesis.