Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

BeamPro: Mobilný video sprievodca

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
27. 1. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

BeamPro je zariadenie, ktoré vás prenesie priamo do centra diania bez nutnosti vašej prítomnosti a to prostredníctvom prenosu videa a zvuku, pričom je toto zariadenie plne mobilné a jeho pohyb v priestore môže používateľ ľahko ovládať s pomocou aplikácie. Je to vlastne taká LCD obrazovka s pojazdným podvozkom.

Veľkosť LCD displeja je 17 palcov a jeho pomer strán je 4:3, takže prenášaný obraz používateľa je dostatočne veľký a detailný, čo môže dopomôcť aj k lepšej vzájomnej interaktivite pri komunikácii osôb s používateľom zariadenia.

BeamPro si môže nájsť uplatnenie ako mobilný sprievodca v múzeách a galériách, môže nahradiť bežnú video konferenciu vo firmách. Uľahčiť komunikáciu môže napríklad aj v nemocniciach, v priemyselnej výrobe a iných pracovných odvetviach.

Zariadenie BeamPro je vybavené dvomi širokouhlými kamerami, reproduktorom a skupinou 6-tich mikrofónov, ktoré vedia odstrániť ozvenu a redukujú okolitý šum v miestnosti.

Používateľ ovláda zariadenie prostredníctvom softvéru s intuitívnym rozhraním a to s pomocou klávesnice a myši. Dá sa ovládať dokonca aj s ovládačom pre herné konzoly Xbox. Podporované sú operačné systémy Windows 7, Windows 8 a Mac OS X 10.6+.

BeamPro sa vie pohybovať rýchlosťou približne 3,2 km za hodinu, čo je dostačujúce preto, aby s jeho pomocou mohol používateľ komunikovať aj s kráčajúcim človekom.

Batéria pri aktívnom používaní udrží zariadenie v prevádzke až 8 hodín a dobíja sa prostredníctvom dokovacej stanice, v ktorej môže BeamPro parkovať.