Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

SWAN začína budovať mobilnú sieť

SWAN začína budovať mobilnú sieť
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Telekomunikačný operátor SWAN a spoločnosť ZTE spečatili kontraktom spoluprácu na výstavbe mobilnej siete 4G/LTE. Spoločnosť ZTE bude mať na starosti dodávku technológií.

 Spoločnosť SWAN sa rozhodla vybudovať do konca roka 2014 prvých 300 základňových staníc pre jej plnohodnotnú mobilnú 4G sieť. Dodávku technológií bude realizovať čínska spoločnosť ZTE. Prvé testovacie hovory môžeme očakávať v októbri. Plánom operátora je do troch rokov vybudovať mobilnú 4G sieť s viac ako 1100 základňovými stanicami na území SR.

„Od dodávateľa požadujeme výnimočné medzinárodné referencie a schopnosť v čase naplniť svoj záväzok“, vraví Martin Mosný, riaditeľ pre stratégiu a rozvoj spoločnosti SWAN. Čínska spoločnosť ZTE založená v roku 1985, ponúka infraštruktúru pre káblové a bezdrôtové počítačové siete, pevné a mobilné telefónne siete a oblasťou jej záujmu je aj vývoj LTE sietí. Vývojové pracoviská má v Ázii, USA aj v Európe.

Spoločnosť SWAN získala v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz, čo jej umožňuje výstavbu mobilnej 4G siete a vstup medzi trojku najväčších operátorov. SWAN už interne testoval technológiu LTE v Bratislave, Trnave, Nitre a Pezinku a už pred stanoveným termínom splnil všetky doterajšie podmienky licencie.

(Zdroj: TS SWAN)