Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

TS Lenovo: Nová spolupráca so spoločnosťou VMware

TS Lenovo: Nová spolupráca so spoločnosťou VMware
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 10. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Lenovo oznamuje novú spoluprácu so spoločnosťou VMware v oblasti vývoja riešení viacúčelových softvérovo definovaných dátových centier. Spoločnosť Lenovo, vlastník tretej najväčšej serverovej divízie x86, po akvizícii serverovej divízie System x spoločnosti IBM, dnes ohlásila plány širšej partnerskej spolupráce so spoločnosťou VMware, ktorá má klientom pomôcť plne využiť výhody softvérovo definovaných dátových centier poskytnutím presvedčivých riešení v oblasti novej IT infraštruktúry, a to pre súkromný a hybridný cloud, ako aj pre výpočtovú techniku pre koncových užívateľov a virtualizáciu.

Týmto partnerstvom bude i naďalej pokračovať 16-ročná spolupráca medzi System x a VMware, vďaka ktorej vzniklo množstvo inovácií vrátane zabudovaného hypervízora. Navyše sa tak obohatí o kompletnú paletu produktov rozšírenej serverovej divízie spoločnosti Lenovo.

Technológie softvérovo definovaných dátových centier rozširujú koncept serverovej virtualizácie o sieťové zdroje a zdroje úložnej infraštruktúry, vďaka čomu je možné využívať výpočtové, sieťové a úložné zdroje ako služby. Riešenia spoločností Lenovo a VMware budú spojením serverov a sieťového hardvéru spoločnosti Lenovo s infraštruktúrou spoločnosti VMware, ktoré umožní podnikateľským subjektom a poskytovateľom služieb zjednodušiť svoje dátové centrá, zvýšiť rýchlosť poskytovaných aplikácií a znížiť celkové náklady. K oblastiam spolupráce patria:

• Riešenia v oblasti infraštruktúry súkromného a hybridného cloudu založené na overených E2E architektúrach s cieľom poskytnúť svojim klientom rýchly spôsob, ako optimalizovať svoje prostredie; integrovať servery spoločnosti Lenovo, jej sieťový hardvér a možnosti riadenia zdrojov spolu s VMware vRealize Suite™, čím vzniká ideálna kombinácia pre rýchle poskytovanie príslušných systémov a služieb.
• Spoločnosť Lenovo je partnerom VMware NSX™™ v oblasti vývoja TOR networkingu, ktorá bude pracovať na flexibilných riešeniach sieťovej virtualizácie prvkov a riešení riadenia integrovanej sieťovej prevádzky, vďaka čomu vytvorí priestor pre otvorené, softvérovo-definované cloudové prostredie, ktoré bude dostatočne agilné, flexibilné a škálovateľné.
• Pružné, škálovateľné a odolné riešenia v oblasti SDS infraštruktúry (SDS - softvérovo definovaných úložných systémov) vychádzajú zo širokej palety serverov z dielne spoločnosti Lenovo a z virtuálnych softvérov SAN™ spoločnosti VMware, a to v jednoducho aplikovateľných konfiguráciách, ktoré sú vhodné pre širokú škálu dátových úložných systémov s rôznymi nárokmi na výkon a finančný rozpočet.
• Vylepšený výkon a virtuálne desktopové služby koncových užívateľov prostredníctvom technológie Lenovo eXFlash, ktorá je založená na serverovom ukladaní dát s extrémne nízkou latenciou v kombinácii s VDI platformou (virtálna desktopová infraštruktúra) VMware Horizon®.
• Spoločné marketingové riešenia a možnosť využívať obchodných partnerov oboch spoločností, ako aj kanálov príslušných poskytovateľov služieb.

„Je pre nás potešením pokračovať v úzkej spolupráci so spoločnosťou Lenovo. Naši spoloční zákazníci tak majú možnosť oceniť výhody softvérovo definovaných dátových centier,” vyhlásil Raghu Raghuram, výkonný viceprezident divízie pre softvérovo definované dátové centrá spoločnosti VMware. „Kombináciou riešení spoločností VMware a Lenovo majú organizácie možnosť vylepšiť svoju IT infraštruktúru vďaka výkonnej automatizácii, agilnosti a flexibilite.”
Adalio Sanchez, senior viceprezident pre Enterprise Systems Group spoločnosti Lenovo uviedol: „Využitím silných stránok a geografického záberu našich tímov vidíme výraznú synergiu v poskytovaní E2E infraštruktúr navrhnutých pre cloud a určených našim zákazníkom a ich poskytovateľom služieb.”

(Zdroj obrázka: Internet, Zdroj textu: TS Lenovo)