Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Xplore XC6 vydrží poriadne peklo

Xplore XC6 vydrží poriadne peklo
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Áno, tablety i laptopy sa snažia o čo najútlejšie rozmery a súťažia o to, ktorý z nich bude najtenší či najľahší, ale tieto zariadenia sú určené bežným ľuďom. Pre tých, ktorí musia pracovať v skutočne ťažkých podmienkach, je tu iná kategória – sú ňou odolné tablety a jedným z nich je i ten od Xplore.

Najnovším prírastkom k Xplore tabletom je XC6, ktorý sa hodí do práce na ropné plošiny, k vojakom, stavebným inžinierom a podobným profesiám, ktoré zrovna „nepracujú v zamatových rukavičkách“. Jeho telo je zo zliatiny horčíka, na určitých častiach a najmä rohoch je potiahnuté i gumou. Pod vodou vydrží pol hodinu v hĺbke 1 m, okrem toho odolá i poriadnemu dlhodobejšiemu chladu, teplote či nánosom piesku a nečistôt. Spĺňa tak parametre certifikátu IP67 a MIL-STD-810G. Na zadnej strane zariadenia sa nachádza 5 mpx fotoaparát, vpredu nájdeme kameru s rozlíšením 720p. V rámci pripojenia nechýba dokonca HDMI, Gigabit Ethernet, 2 x USB 3.0, 3,5 mm audio konektor a svoje uplatnenie si našiel aj scaner odtlačkov prstov. Na prácu s displejom sa hodí i stylus, keďže tvrdený displej vyžaduje i tvrdšie zaobchádzanie.

A čo je vo vnútri? Procesor od Intelu, presnejšie Haswell Core i5-4300U s taktom 1,9 GHz a 4 GB pamäte RAM. Operačný systém má pod palcom Windows 8 a kapacita SSD disku je 128 GB. Za príplatok, samozrejme, môžete dostať i verziu s Core i7 či množstvo iných doplnkov alebo čítačka SD kariet. Cena Xplore XC6 je 5,299 dolárov.