Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ThinkPad 10: Tablet do firmy, s príslušenstvom

ThinkPad 10: Tablet do firmy, s príslušenstvom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Lenovo pridáva do oblasti tabletov novinku v podobe 10-palcového zariadenia ThinkPad 10 určeného do business prostredia, ktorý poháňa 4-jadrový procesor Intel Atom, obsahuje OS Windows 8.1 s podporou 64-bitovej verzie a disponuje full HD rozlíšením. Podľa výrobcu tento tablet poskytuje pri práci s ním celkový PC zážitok.

Lenovo ThinkPad 10 obsahuje, ako názov vraví, 10-palcový IPS displej s full HD rozlíšením (1,920 x 1,200). Pokrytý je odolným sklom Corning Gorilla Glass. Pod ním sa ukrýva procesor v podaní Intelu. Ide o štyri jadrá Atom Z3795 s integrovanou grafikou Intel HD graphics. Tomu sekundujú 4 GB pamäte RAM s možnosťou 64 alebo 128 GB úložného priestoru.

V rámci konektivity ThinkPad 10 podporuje LTE sieť, samozrejmosťou je WiFi a Bluetooth, do portovej výbavy patrí USB 2.0 a mikro HDMI. Tablet obsahuje kameru s rozlíšením 2 mpx na zadnej strane a 8 mpx AF fotoaparát vzadu, ktorému nechýba ani blesk. Kapacita batérie je 10 hodín a IT manažéri ocenia prístup k riadeniu VPN a viacerých nástrojov v rámci inštalácií aplikácií, ktoré zabezpečujú právomoc nad používateľom (napríklad zákaz inštalovať „zakázané“ aplikácie).

Lenovo ThinkPad 10 je tablet s možnosťou príslušenstva do každej firmy

Aby ste však z tohto tabletu naozaj „vyžmýkali“ firemný nástroj, môžete si doobjednať viacúčelové doplnky, ako napríklad Ultra Keyboard, obal Quickshot folio alebo Tablet Dock, ktorý obsahuje USB 3.0 port. Každý z doplnkov obsahuje i drážku pre digitálne pero.

Jeho cena je 599 dolárov a dočkáme sa ho v júni.