Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Hybridné rýpadlo Komatsu sa môže pochváliť výraznou úsporou paliva

Hybridné rýpadlo Komatsu sa môže pochváliť výraznou úsporou paliva
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
20. 4. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Výrobca stavebných strojov a zariadení, spoločnosť Komatsu, uviedla na európsky trh 36 tonové hydraulické hybridné rýpadlo s označením HB365LC-3. Nové hybridné rýpadlo má v porovnaní so svojím dieselovým kolegom PC360LC-11 až o 20 percent nižšiu spotrebu paliva.

Komatsu použil rovnaký motor EU Stage IV, aký sa nachádza v dieselovom rýpadle. Motor má výkon 202 kW (271 koní) a v prípade hybridného rýpadla pribudol napájací systém s výkonom 53 kW. Tento systém využíva energiu získanú z kinetického regeneračného systému, ktorý generuje výkon počas otočného brzdenia stroja. Získaná energia sa potom vracia do systému a zrýchľuje stroj počas jeho práce. Napomáha mu s hornou rotáciou rýpadla, čím sa znižuje zaťaženie na motor.

Komatsu, bager, hybridný bager, hybridné hydraulické rýpadlo, hydrulické rýpadlo, HB365LC-3, stavebníctvo, stroje, stabený stroj, technológie, novinky, technologické novinky, inovácie, recenzie, prvé dojmy

Motor EU Stage IV sám o sebe znižuje škodlivé emisie v súlade s európskymi emisnými normami. Spoločnosť Komatsu začala predstavovať hybridné stavebné stroje už v roku 2008, pričom hybridné bagre majú doteraz za sebou viac ako 10 miliónov hodín prevádzky. Hydraulické hybridné systémy sa čoraz viac využívajú v ťažkých komerčných strojoch a prinášajú výraznú úsporu pohonných hmôt.

Napríklad v USA sa v mnohých mestských oblastiach začali konvertovať smetiarske vozidlá na hydraulické hybridné systémy, u ktorých sa energia získaná brzdením využíva na zvýšenie výkonu zdviháka na smetiaky. Tieto systémy tiež prispievajú k zníženiu hluku a majú pozitívny dopad na brzdy a celkovú životnosť nákladných automobilov. Iné hybridné systémy sa začínajú využívať u prívesoch v skladoch, či pre pohyb kontajnerov v lodných dokoch.