Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CJ12ex4.3B: Kamerový objektív s najširším ohniskom na svete

CJ12ex4.3B: Kamerový objektív s najširším ohniskom na svete
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
26. 8. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Canon predstavila nový prenosný objektív CJ12ex4.3B so zoomom do 4K kamier 2/3” s najkratšou ohniskovou vzdialenosťou na svete (podľa údajov prieskumu trhu Canon k 25. augustu 2015). Ohnisková vzdialenosť je neuveriteľných 4,3 mm a objektív je určený na natáčanie rozhovorov alebo živých športových a spravodajských prenosov na najvyššej profesionálnej úrovni.

Objektív CJ12ex4.3B, poskytuje špičkovú kvalitu obrazu s rozlíšením 4K v celom rozsahu 12-násobného optického zoomu. Vďaka možnostiam rýchlej adaptácie na rozličné podmienky natáčania umožňuje kameramanovi rýchle zmeny z ultraširokého záberu pri 4,3 mm na detaily, pričom však zachováva špičkovú kvalitu od stredu obrazového poľa až po jeho okraj. Vstavaný 2-násobný extender zväčšuje ohniskový rozsah, zachováva však optický výkon rozlíšenia 4K.

Aby sa dosiahla mimoriadna ostrosť a vysoký kontrast obrazu, CJ12ex4.3B vo väčšej miere využíva fluoritové optické členy a optické členy s ultranízkym rozptylom (UD) a povrchové vrstvy Canon, ktoré zaručujú výnimočnú úroveň kontroly nad zobrazovaním tieňov a odleskov. Nový interný zaostrovací systém s tromi optickými skupinami znižuje zmenu ohniskovej vzdialenosti pri ostrení (tzv. focus breathing).

Canon, objektív, 4K, 2/3

Vďaka novému dizajnu je objektív CJ12ex4.3B kompaktný a ľahký – s hmotnosťou len 2,1 kg sa približuje k veľkosti a hmotnosti porovnateľných objektívov 2/3” HD. Je ideálny na tradičné snímanie kamerou z pleca využívané v spravodajstve, umožňuje jednoduché používanie kedykoľvek a kdekoľvek a ergonomický dizajn zaručuje pohodlie aj pri dlhom natáčaní. Tri integrované 20-pinové konektory objektívu umožňujú jednoduché zapojenie do existujúcich HD zoomových/zaostrovacích ovládačov a súčasne aj priame pripojenie k externému virtuálnemu ovládaciemu systému.

Canon, objektív, 4K, 2/3

Digitálna pohonná jednotka CJ12ex4.3B ponúka pokročilé možnosti ovládania a kameramanom umožňuje používať okrem nastavení zaostrenia a clony aj opakovateľné pozície a rýchlosti zoomu. Dekodér so 16-bit. absolútnou hodnotou integrovaný do digitálnej pohonnej jednotky umožňuje začať natáčanie s funkciou kompenzácie aberácie kamery okamžite bez potreby akejkoľvek inicializácie.

To je vynikajúce najmä pri spravodajstve a natáčaní v prírode, kde sa udalosti môžu skončiť tak náhle, ako sa začali. Digitálny displej zabudovaný do digitálnej pohonnej jednotky umožňuje jednoduché nastavenie, kontrolu a upravenie hlavných funkcií podobným spôsobom ako v prípade objektívov 2/3” HD.

Canon, objektív, 4K, 2/3

(Zdroj: Tlačová správa Canon)