Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lenovo pre firmy: nové dátové úložisko

Lenovo pre firmy: nové dátové úložisko
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

LenovoEMC pc4-400d je nové, vysoko výkonné desktopové dátové úložisko na sieti so 4 slotmi ponúkajúce ochranu údajov a možnosť zdieľania obsahu na diaľku. Využíva na to výkonný operačný systém Lenovo EMC LifeLine. Je dostupné i v bezdiskovej verzii.

Vďaka novým „hot swap“ diskom Server Class 7200rpm SATA-III, ktoré sú v kompaktnom prevedení a disponujú úložnou kapacitou 16 TB, resp. 4x4 TB a dokážu zapisovať dáta o 25% rýchlejšie oproti poslednej generácii tohto zariadenia.

LenovoEMC px4-400d je kompatibilný s OS Windows, Mac i Linux a má vlastný, spomínaný OS LifeLine. Je vybavený i funkciami zabudovanej Cloud technológie, virtualizácie, kopírovania medzi zariadeniami, pokročilej podpory RAID a SSD či univerzálneho vzdialeného prístupu. Hardvérové funkcie sa tiež rozšírili, pribudli teda porty HDMI, eSATA a USB 3.0.

Aplikácie tretích strán sa zobrazujú v podobe ikony v LifeLine OS rozhraní v momente, keď sú dostupné na trhu – vrátane zálohovacej funkcie EMC Avamar, McAfee VirusScan Enterprise, či voliteľný Acronics Backup & Recovery za poplatok.

V prevedení Pro sa využívajú úsporné štandardné HDD disky a toto prevedenie je dostupné v Európe, Latinskej Amerike a ázijsko-tichomorskom regióne. Verzia bez diskov je prístupná i v ostatných častiach sveta za cca 729 amerických dolárov. Prídavné HDD disky majú potom voliteľnú kapacitu 1 – 4 TB.