Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Efektívne čističky vzduchu Kärcher s inovatívnymi technológiami filtrácie

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
29. 11. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Jeseň je pre mnohých najkrajším obdobím roka a to nielen preto, že si doma spravíme pekne poriadok, aj vonku. Najmä alergici však vedia, čo všetko im dokáže popri jari vyparatiť práve jeseň. Samozrejme hovoríme o alergénoch, ktoré sa šíria vzduchom dokonca aj v domácnostiach. Už dávno nám však v tomto smere dokážu pomôcť moderné efektívne čističky vzduchu a tak máme pre vás jednu technologickú zaujímavosť v tomto smere aj dnes.

Čističky vzduchu Kärcher hneď upútajú pozornosť svojím jednoduchým, no štíhlym dizajnom, vďaka ktorému by mohli doslova zapadnúť do rôzneho prostredia.

„Do veľkých kancelárií, do veľkých ordinácií, do čakární, do rôznych prednáškových sál, do škôl. Na miesta, kde sa stretávajú ľudia, kde hrozí prenos vírusov, baktérií medzi sebou. Takže na veľké konferencie, ale takisto aj do domácností, kde niekto z rodiny trpí astmou alebo alergiou,“ hovorí pani Martina Weissová, Kärcher Center Bratislava.

Jediná čistička vzduchu je schopná obsiahnuť dostatočne veľký priestor, v ktorom zvládne vyčistiť vzduch v relatívne krátkom čase.

„Keď máme miestnosť približne okolo 100 metrov štvorcových, tak túto miestnosť nám dokáže vyčistiť približne za tú hodinu.“

Aby sa zabezpečilo to, že ani malé ani veľké častice nebudú vo vzduchu naďalej poletovať, vývojári z Kärcheru vybavili čističky vzduchu až trojstupňovým systémom filtrácie.

„Máme na začiatku takzvaný predfilter, ktorý zabraňuje tomu, aby sa nám dovnútra dostali nejaké vlasy, prach, väčšie častice. Potom následne to ide do plazmového generátora, plazmového filtra.“

Plazmový generátor je nová technológia, ktorá využíva vysokonapäťové elektródy. Medzi nimi prúdi nasatý vzduch z predfiltra. Výhodou tejto technológie je to, že škodliviny nielen zadržiava, ale ich aj likviduje.

„Odstráni všetky baktérie, všetky vírusy, peľ, smog, rakovinotvorné rôzne tie látky, rôzne organické zlúčeniny, ktoré sú vo vzduchu. Samotný ten plazmový filter vám vyprodukuje čistý vzduch, kde vyčistí až 99,99 percent.“

Čistička vzduchu od spoločnosti Kärcher disponuje až tromi stupňami filtrácie.

Posledným stupňom filtrácie v týchto čističkách vzduchu je filter, ktorý obsahuje aktívny uhlík.
„Odstraňuje z toho, čo vychádza von, aj pachy. To znamená, že keď je v miestnosti cigaretový dym alebo šatne, tak tie pachy sa nedostanú von.“

Čistička vzduchu má navyše pri svojom vrchole prstenec, v ktorom sú zabudované farebné LED diódy.

„Podľa režimu, my si vieme navoliť, keď máme obľúbenú farbu modrú, tak môžeme mať v miestnosti modré podsvietenie. V automatickom režime nám to strieda farby vlastne v celej škále dúhy.“

V neposlednom rade má LED prstenec aj ďalšiu funkciu, ktorá je spojená s inteligentným senzorom. Ten dokáže monitorovať kvalitu vzduchu v miestnosti a vizuálne ju zobrazí prostredníctvom farby.

„Vlastne hneď ako ho zapojíte do elektriky, on si zmeria kvalitu vzduchu a keď je v automatike, hneď začne robiť tak, že keď kvalita klesne, je zhoršená, spustí sa a pekne reguluje či už ventiláciu, všetko. Takže vy ako používateľ nemusíte robiť absolútne nič, len dýchať.“

Moderné technológie v čističkách vzduchu Käarcher tiež zjednodušili údržbu a výrazne predĺžili trvácnosť jednotlivých filtrov.

„Samozrejme spodný filter tým, že do neho idú tie najväčšie nečistoty, ten treba čistiť samozrejme podľa znečistenia toho okolia približne každých šesť mesiacov. Potom tu máme ten plazmový filter, ktorý je tam vlastne doživotne, tam netreba robiť nič. A nakoniec je filter ten uhlíkový, vrchný, tam je to približne tie tri roky,“ dodáva pani Martina Weissová, Kärcher Center Bratislava.

Kvalitu ovzdušia okolo nás by sme v žiadnom prípade nemali podceňovať. Aj s pomocou inovatívnych čističiek vzduchu sa prostredie, v ktorom žijeme, môže stať bezpečnejšie a zdravšie, ako bolo doteraz.