Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Apple preberie Beats za 3,2 miliardy dolárov

Apple preberie Beats za 3,2 miliardy dolárov
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ako dnes informoval The Financial Times, spoločnosť Apple si tľapla so známym výrobcom audio zariadení Beats a túto firmu odkúpi za 3,2 miliardy dolárov. Pre Apple to môže byť najvýhodnejší obchod vôbec, pretože samotný Beats je prosperujúca spoločnosť s niekoľko miliardovým ohodnotením.

Spoločnosť Beats, ktorá sa venuje výrobe audio zariadení, asi špeciálne v technologickom svete predstavovať netreba. Jej línie slúchadiel s malým B-čkom sú medzi mladými ľuďmi obľúbené najmä vďaka rôznym dizajnovým líniám. No kto vie, ako to so značkou i logom bude ďalej, pretože podľa správy The Financial Times túto značku kúpila teraz spoločnosť Apple za 3,2 miliardy dolárov. Celá dohoda by mala byť zverejnená budúci týždeň.

Spoločnosť Beats založili rapper Dr. Dre a hudobný producent Jimmy Iovine a Beats vlastní aj streamovú hudobnú službu, podobnú Spotify s názvom Beats Music. V tomto prípade by mohlo ísť o výhodu pre Apple, pretože ich iTunes radio sa dočkalo vlny kritiky za slabý hudobný výber rovnako, ako aj malý záujem o iTunes Match zo strany používateľov. Apple síce prebral už viacero spoločností, no všeobecne by teraz mohlo ísť najväčšiu akvizíciu Apple v histórii – Beats by bola totiž prvá spoločnosť, ktorú prebrala s tým, že samotný Beats je skutočne úspešný a má slušné miliardové ohodnotenie.

Na potvrdenie správ si však ešte chvíľku počkáme.