Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY kupuje prevádzky ElectroWorld v strednej Európe

NAY kupuje prevádzky ElectroWorld v strednej Európe
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

NAY, najväčší klasický „kamenný“ predajca spotrebnej elektroniky a súvisiacich služieb v strednej Európe, oznámil svoju dohodu s Dixon Retail. Podľa nej Dixon Retail predáva svoje prevádzky ElectroWorld na Slovensku a v Čechách. Pri transakcii radila NAYu spoločnosť ProRate.

V Českej republike a na Slovensku má ElectroWorld 26 špecializovaných obchodov s elektronikou. Počas apríla 2014 (mesiac ukončujúci rok pre spoločnosť) vytvorili aktíva, ktoré sa odstupujú, stratu pred zdanením v sume 5,6 milióna libier, pri tržbách 129 milióna libier. Pre Dixons Retail PLC predstavuje ElectroWorld len malú časť podnikateľských aktivít, hoci ElectroWorld má v strednej Európe pomerne silnú značku. Spoločnosť NAY teda preberá prevádzky ElectroWorld, a to aj so všetkými záväzkami i zamestnancami. Uzavretie dohody sa očakáva v priebehu leta a podlieha splneniu príslušných podmienok vrátane súhlasu protimonopolných orgánov. Potom môže v nasledujúcich troch rokoch prísť k hotovostnému vyrovnaniu.

NAY chce zachovať centrálu v Prahe v rámci podpory svojich aktivít v ČR a chce na tomto trhu zachovať aj značku ElectroWorld. Počet predajní skupiny NAY na území ČR a SR tak bude mať po akvizícii číslo 57 (26 + 31). S obratom 300 miliónov eur sa tak podľa svojho vyjadrenia stane lídrom v rámci kamenných predajcov elektroniky. Ján Tomáš, podpredseda predstavenstva a spoluzakladateľ NAY a.s., vraví, že prevzatie prevádzok je súčasťou stratégie. „Vďaka tejto dohode dosiahneme náš dlhodobý cieľ rozvoja, ktorým bol vstup na český trh a sme nadšení že to môžeme urobiť v spojení s tak dobrým partnerom ako je ElectroWorld.”