Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HP púšťa do biznis vôd dvoch nových žralokov

HP púšťa do biznis vôd dvoch nových žralokov
Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
9. 12. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Hewlett Packard dnes predstavila 2 riešenia kompletného IT vybavenia pre malé a stredné podniky, v rámci projektu „Sharks“. Ide o produkty v rámci novej stratégie konvergovaných systémov, ktoré do firiem prichádzajú v kompletnom IT riešení v jednom RACKu.

HP sa snaží ešte viac rozvíriť vody segmentu s B2B hardwareom. Klientovi tak prináša, v rámci projektu "Sharks", konvergované systémy pre kompletnú IT infraštruktúru.

Ide o odladený systém, ktorý tvorí sieťové vybavenie, serverová základňa a rovnako aj dátové úložisko. V podstate je to kompletná IT infraštruktúra, určená pre virtualizáciu ako aj cloudové služby. HP tvrdí, že ide o najrýchlejšiu cestu ako virtualizovať infraštruktúru podniku. Od objednávky sa totiž zaručuje 21 dňami, počas ktorých navrhnutý systém vyrobí a dodá. Takto prichádzajú 2 nové modely. Je to HP ConvergedSystem 700 a tiež 300.

 

V prípade prvého ide o možnosť nasadenia pre 100 až 1000 virtualizovaných pracovných staníc. Druhy, menší systém zvládne od 50 po 300 staníc. Hardware by mal plne podporovať virtualizačný softvér od WMware a Microsoftu.

Nový systém by mal byť až o 25 percent lacnejší v porovnaní s VCE Vblock 100 (DX-3P). Na zostavenie unikátneho riešenia pre zákazníka potrebuje HP o 44 menej času ako je tomu pri VCE. Za tri roky používania by mal zákazník podľa HP zaplatiť až o 60 percent menej ako pri VCE. A pôjde aj o výkonnosť. Napríklad Converged System 300 bude mať 60 jadier na systém, kým VCE len 36. Predpokladá sa až o viac ako 240 percent vyššia výkonnosť. 

Celá séria Converged Systémov pritom začína strojom s označením 100, ktorý je určený pre tie najmenšie projekty. Už aj tento základný systém zvládne vďaka pridanému grafickému výkonu aj náročnejšie renderovacie procesy v súvislosti s grafikou a videom.