Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Avid ohlásil bezplatnú verziu Media Composer

Avid ohlásil bezplatnú verziu Media Composer
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na výstave NAB 2015 v Las Vegas oznámila spoločnosť Avid bezplatnú verziu profesionálneho strihového programu s názvom Media Composer | First, ktorá je zjednodušením plnej verzie programu NLE Media Composer.

Cieľom je sprístupniť viaceré prvky a funkcie aj pre začínajúcich strihačov, bez toho aby boli spočiatku zavalení množstvom funkcií a ľahšie sa zoznámili s prostredím programu. Používatelia Media Composer | First by tak nemali mať problém neskôr prejsť na plnú platenú verziu programu.

Momentálne nie sú dostupné informácie, ktoré funkcie bude Media Composer | First obsahovať a ako bude vlastne obmedzený v porovnaní s plnou verziou. Očakávať môžeme menej nastavení, zjednodušené menu, časovú os, funkcie monitora, titulkovacie funkcie, efekty a ďalšie funkcie známe z plnej verzie.

Media Composer | First nebude spolupracovať s Avid Interplay Production, Interplay MAM, ani s MediaCentral UX a zdielané projekty nebudú podporovať úložný systém ISIS. Projekty budú ukladané v CLOUDe a ich množstvo a kapacita úložného priestoru bude obmedzená. Program bude k dispozícii až neskôr v tomto roku.