Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Analytika v reálnom čase s procesormi Xeon E7 v3

Analytika v reálnom čase s procesormi Xeon E7 v3
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
7. 5. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Intel v utorok predstavila nový produktový rad procesorov Intel Xeon E7-8800/4800 v3, ktorý prinesie rýchlejšie vyhodnocovanie dát prostredníctvom analytiky v reálnom čase a lepší výkon a spoľahlivosť pre oblasť výpočtovej techniky v kritických odvetviach vyžadujúcich si nepretržitú prevádzku.

Obchodné dáta získané v reálnom čase sú prioritou číslo jeden pre spoločnosti z celého spektra odvetví, počnúc zdravotníctvom, maloobchodom až po telekomunikácie. Potreba čo najrýchlejšie vyťažiť praktické poznatky z veľkého objemu dát stojí za dopytom po nových technológiách ako sú in-memory computing a analýza veľkých objemov dát (big data analytics).

Rad procesorov Intel Xeon E7 v3 pomôže používateľom bezpečne spracovať a analyzovať masívne súbory dát v systémovej pamäti, čo povedie k rýchlejšiemu rozhodovaniu a zlepšenej prevádzkovej efektívnosti a poskytne spoločnostiam konkurenčnú výhodu.

Xeon E7 v3, Intel, procesor, Xeon, počítače, technológie

Nové fakty o procesoroch Xeon E7 v3:

● Nový rad procesorov dosahuje 40-percentné zlepšenie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, vytvorením 20 nových svetových rekordov vo výkone pri širokej škále mission-critical aplikácií.

● Po optimalizovaní pomocou Intel Transactional Synchronization Extensions (Intel TSX), prináša nový rad procesorov až 6-násobné zlepšenie vo výkone aplikácií pre spracovanie obchodných dát pri in-memory tranzakčnej záťaži.

● S maximálnym počtom 18 jadier, čo je 20-percentný nárast oproti predchádzajúcej generácii a 45 MB posledného levelu vyrovnávajúcej pamäte, môže teraz tento rad procesorov priniesť až do 70 percent väčšej rozhodovacej podpory pre analytické relácia za hodinu.

● Produktový rad prináša až 10-násobne lepší výkon na dolár pri celkových nákladoch nižších až o 85-percent v porovnaní s alternatívnymi RISC architektúrami, vďaka zníženiu ceny za nadobudnutie hardvéru, nižšiu spotrebu energie a zníženú potrebu chladenia.

● Procesory podporujú konfigurácie až s 32 soketmi s podporou pre doteraz najväčšiu kapacitu pamäte na soket (8-soketové systémy dokážu podporovať až do 12 TB pamätí DDR3 alebo DDR4).

Xeon E7 v3, Intel, procesor, Xeon, počítače, technológie

● Nové možnosti zabezpečenia a spoľahlivosť, vrátane lepšieho šifrovacieho výkonu pomocou najnovšieho štandardu Intel Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel AES-NI) a tiež ďaľších vylepšení v mikroarchitektúre. Technológia Intel Run Sure Technology, použitá v procesoroch Intel Xeon E7, prináša jedinečné funkcie podporujúce spoľahlivosť, dostupnosť a prevádzkyschopnosť (tzv. RAS), ktoré sú doplnené o ďaľšie funkcie na zabezpečenie vysokej dostupnosti (99,999%) pre mission-critical aplikácie.

● Produktový rad prináša 12 modelov procesorov, vrátane procesorov s viacerými optimalizovanými segmentami, ako napríklad dva vysokofrekvenčné modely navrhnuté pre podmnožinu databázových aplikácií, ktoré si vyžadujú najrýchlejšie dostupné jadrá.

● 17 systémových výrobcov z celého sveta bude oznamovať platformy na báze radu procesorov Intel Xeon E7 v3. Medzi výrobcami sú Bull, Cisco, Dell, Fujitsu, Hitachi, HP, Huawei, Inspur, Lenovo, NEC, Oracle, PowerLeader, Quanta, SGI, Sugon, Supermicro a ZTE.

● Intel a Cloudera oznámili detaily toho, ako ich partnerstvo vo veľkej miere úspešne poháňa osvojovanie podnikovej analytiky, vrátane nového produktového vylepšenia Intel AES-NI, ktoré prináša 2,5-násobné zlepšenie v šifrovaní off-load výkonu, čím sa celý súbor dát Hadoop môže šifrovať pri systémových nákladoch medzi 1 až 4 percentami podľa zaťaženia.

Produktový rad procesorov Intel Xeon E7 v3 sa bude ponúkať v 12 rôznych modeloch v cenovom rozpätí od USD 1.224 do USD 7.175 v množstvách po 1000. Kompletné cenové detaily sú k dispozícii na http://intc.com/priceList.cfm.

Xeon E7 v3, Intel, procesor, Xeon, počítače, technológie

(Zdroj: Tlačová správa Intel)