Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prichádza vylepšená séria desktopových pracovných staníc HP Z

Prichádza vylepšená séria desktopových pracovných staníc HP Z
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
1. 4. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Svoje najsilnejšie desktopové pracovné stanice zo série HP Z vylepšila spoločnosť HP Inc. tak, že zvýšila rozšíriteľnosť systému a tiež zrýchlila pamäť a aktualizácie procesoru pre dostatočný výkon a lepšiu produktivitu. Spoločnosť ďalej predstavila svoje nové najrýchlejšie pamäťové riešenie HP Z Turbo Drive G2 1TB PCIe SSD.

Aktualizované pracovné stanice HP Z840, Z640 a Z440 obsahujú novú generáciu procesorov Intel Xeon, najnovšie grafické riešenie Quadro od spoločnosti NVIDIA alebo FirePro od AMD a ponúkajú možnosť voľby medzi operačnými systémami Microsoft alebo Linux. Vďaka novým procesorom Intel Xeon E5-2600 v4 podporujú nové pracovné stanice od HP vyššiu pamäťovú rýchlosť (až 2400MHz) a až 44 fyzických jadier v každej pracovnej stanici.

HP Inc., desktopová stanica, pracovná stanica, HP Z, HP Z Turbo Drive G2 1TB PCIe SSD, Z Turbo Drive Storage, Z840, Z640, Z440, technológie, novinky, technologické novinky, inovácie, recenzie, prvé dojmy

Nový HP Z Turbo Drive s 1 TB PCIe SSD úložiskom bol navrhnutý pre zvýšenie produktivity a plynulosti práce. Oproti klasickým SSD diskom ponúka pri podobnej cene až štyrikrát väčšiu rýchlosť čítania. Druhá generácia HP Z Turbo Drive dosahuje vysoké hodnoty pri I/O prístupe a umožňuje tak spracovanie veľkých súborov dát. Pracovné stanice HP Z840, Z640, Z440 a Z240 môžu byť ľahko rozšírené a vylepšené zapojením výkonného HP Z Turbo Drive G2 s vysokokapacitnými SATA HDD a SSD.

HP Inc., desktopová stanica, pracovná stanica, HP Z, HP Z Turbo Drive G2 1TB PCIe SSD, Z Turbo Drive Storage, Z840, Z640, Z440, technológie, novinky, technologické novinky, inovácie, recenzie, prvé dojmy

Pracovné stanice HP Z sú navrhnuté tak, aby poskytovali dostatočný výkon aj pre ďalšie náročné odbory, akými sú médiá, grafický dizajn, stavebníctvo, architektúra, výroba, financie, zdravotníctvo, energetický prieskum, vedné odbory a mnohé iné. Nové pracovné stanice HP Z ponúkajú prístup k aplikáciám testovaných na pracovných staniciach od spoločností Adobe, Autodesk, Avid, Dassault, ESRI, SolidWorks, Siemens a ďalších.

S dôrazom na výkon, inovácie a spoľahlivosť sú nové pracovné stanice HP Z v šase, ktorý sa dá otvoriť bez použitia nástrojov a s integrovanými úchytkami pre jednoduchší servis, väčšiu efektivitu využitia a uľahčenie rozšírenia. Nové pracovné stanice umožňujú využiť o 12,5% rýchlejšiu pamäť DDR4 pre lepší výkon. Pre väčší výkon systému bol upravený aj BIOS.

Vylepšená séria pracovných staníc HP Z obsahuje Thunderbolt 2 pre neuveriteľne rýchly prenos dát, HP Z Turbo Drive pre odstránenie úzkeho hrdla v podobe úložiska, HP Performance Advisor pre monitoring systému a HP Graphic Software pre vzdialenú spoluprácu na graficky náročných aplikáciách.

Ceny a dostupnosť:

• HP Z440, Z640 a Z840 budú na Slovensku dostupné od apríla za ceny od 990 EUR, 1 290 EUR a 1 590 EUR.

• HP Z Turbo Drive G2 1TB PCIe bude na Slovensku dostupný od apríla za cenu od 590 EUR.

(Zdroj: Tlačová správa HP Inc.)