Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Synology prináša DiskStation Manager 6.1 a niekoľko balíčkov na beta testovanie

Synology prináša DiskStation Manager 6.1 a niekoľko balíčkov na beta testovanie
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
9. 11. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Synology uvádza beta verziu operačného systému DiskStation Manager (DSM) 6.1 a niekoľko ďalších balíčkov, pričom pozýva komunitu beta testerov a používateľov zariadení Synology na vyskúšanie a testovanie najnovších produktov.

“Synology sa vyvíja s cieľom pokryť všetky požiadavky profesionálov a podnikov s novými nástrojmi, ktoré prekonávajú možnosti samotného úložiska. Dnešné predstavenie podčiarkuje skutočnosť, že Synology NAS zariadenie môže byť skutočne all-in-one serverovým riešením do kancelári či rozvíjajúcej sa firmy. Synology môže byť jadrom vašej IT stretégie,“ povedal James Chen, CEO spoločnosti Synology Inc.

Vynovené a robustné nástroje pre IT administrátorov

 

- DiskStation Manager 6.1 beta: Najnovšia verzia operačného systému pre NAS zariadenia spoločnosti Synology prináša mnoho nástrojov na monitorovanie stavu systému, automatickú opravu dát pre ešte väčšiu dátovú integritu a ešte lepšiu podporu pre nástroj Time Machine od Apple, rovnako ako aj flexibilné systémové aktualizácie, ktoré ešte viac zjednodušujú život systémovým administrátorom.

- Active Directory Server (už čoskoro): Táto úplne nová aplikácia umožňuje, aby vybrané NAS zariadenia z portfólia Synology slúžili ako doménové kontrolery na manažovanie používateľov, skupín a zariadení vo vašom pracovnom prostredí.

Synology prináša DSM 6.1 a niekoľko balíčkov na beta testovanie

Úplne nové aplikácie v beta verzii na zdieľanie, vyhľadávanie a organizovanie dát

 

- Synology Universal Search: Výkonný vyhľadávací nástroj, ktorý umožní používateľoiv NAS zariadenia nájsť doslova čokoľvek – od dôležitých dokumentov, cez multimediálne súbory, až po aplikácie a ich pomocníkov.

- USB Copy: Pre používateľov, ktorí často ukladajú dáta na USB kľúčoch je nástroj USB Copy komfortným pomocníkom na zálohovanie z/na NAS zariadenia Synology, pričom stačí USB kľúč iba vložiť do samotného zariadenia. Nastaviteľné pravidlá zálohy vám pomôžu s výberom adresárov, ktoré majú byť zálohované.

Synology prináša DSM 6.1 a niekoľko balíčkov na beta testovanie

Ochrana dát a udržateľnosť vášho podnikania

 

- Snapshot Replication: Pracovné dokumenty, dáta virtuálnych strojov a iné kľúčové aplikácie pre vaše podnikanie zostávajú bezpečné a dostupné dokonca aj počas samotného výpadku. Aktualizovaná verzia Snapshot Replication prináša nástroje manažmentu na monitorovanie či pozastavenie vykonávaných úloh, podobne ako možnosť vytvárať obrazy systému a ukladať ich na lokálne jednotky pre ešte väčšiu dostupnosť.

- Hyper Backup: Najnovšia verzia nástroja Hyper Backup uchováva zálohované dáta bezpečné vďaka vynovenej kontrole integrity a prináša používateľom možnosť nastavenia verzionovacích pravidiel.

- Synology High Availability: Pri nasadení clustera s vysokou dostupnosťou je po novom možné realizovať S.M.A.R.T. testy, na oboch serveroch zapnúť funkciu SSD TRIM alebo do clustera zaradiť tzv. quorum server, ktorý znižuje pravdepodobnosť výskytu situácie typu split-brain.

- Virtual DSM Manager: Najnovšia verzia umožňuje bezstarostnú migráciu virtuálnych inštancií DSM medzi dvomi NAS zariadeniami Synology, pričom dáta samotné sú uchovávané na ďalšom zariadení, aby sa tak administrátor vyhol akémukoľvek výpadku dostupnosti služieb. Navyše, vďaka vytváraniu obrazov systému na jednotkách so súborovým systémom Btrfs dokáže teraz Virtual DSM Manager klonovať a obnovovať celé virtuálne stroje za niekoľko sekúnd.

Synology prináša DSM 6.1 a niekoľko balíčkov na beta testovanie

Dostupnosť

 

DSM 6.1 beta a ďalšie balíčky sú k dispozícii na stiahnutie od dnes. Pre viac informácií ohľadom kompatibility a inštalácie, prosím navštívte: https://www.synology.com/beta.

(Zdroj: Tlačová správa Synology)