Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Synology FlashStation FS2017: Rýchly NAS server typu all-flash

Synology FlashStation FS2017: Rýchly NAS server typu all-flash
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
2. 5. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Synology predstavila zariadenie FlashStation FS2017, vysoko výkonný a škálovateľný NAS server pre firmy. Zariadenie FS2017, ktoré dokáže spracovať viac ako 90 000 náhodných zápisov IOPS 4K, je dokonalým riešením pre analýzu big data, postprodukciu videa, virtualizáciu a zvláda všetky náročné databázové aplikácie vyžadujúce vysoký počet zápisov IOPS spolu s nízkou latenciou.

Zariadenie FS2017 je osadené osemjadrovým procesorom Intel® Xeon® D a vyzbrojený pamäťou DDR4 EEC RDIMM o veľkosti 16 GB (rozšíriteľné až na 128 GB). Zaručuje tak vysoký výkon a vysokú priepustnosť dát či už pri multitaskingu, tak pri hostingu virtuálnych zariadení.

Štyri gigabitové rozhrania umožňujú jednoduché pripojenie typu plug-and-play do existujúcej infraštruktúry založenej na RJ45, zabezpečujúc neustálu sieťovú dostupnosť. Konštrukcia s dvomi portami 10GBase-T v kombinácii s voliteľnou podporou sieťových kariet 10GbE / 25GbE / 40GbE umožňuje zariadeniu modelu FS2017 maximalizovať šírku pásma a plniť tak náročné požiadavky aplikácií s intenzívnym spracovaním dát.

Synology FS2017

„Špecifické vlastnosti technológií SSD a RAID prinášajú výzvu, ako zabrániť súčasnému zlyhaniu všetkých diskov z dôvodu rovnomerne rozloženého zaťaženia,“ povedal Vic HSU, CEO Synology Inc. „Systém RAID F1 rieši práve tento problém. Vďaka špeciálnemu algoritmu pre rozloženie záťaže medzi jednotkami SSD, RAID-F1 zvyšuje odolnosť vášho flash úložiska, aby bola zaistená bezpečnosť dát."

"Firmy potrebujú spoľahlivé a ľahko použiteľné riešenia pre ukladanie dát, ktoré im umožní okamžitý prístup k ich najdôležitejším údajom," povedal Ran Senderovitz, viceprezident a generálny riaditeľ skupiny Wireless Consumer and Commercial Infrastructure spoločnosti Intel. "Rad procesorov Intel® Xeon® D poskytuje výnimočnú výkonnosť, efektivitu a možnosti I/O, ktoré poskytujú pevné základy pre riešenie úložísk."

Synology FS2017

Zariadenie FS2017 používa oceňovaný operačný systém DSM pre NAS zariadenia s integrovanou aplikáciou Snapshot Replication, ktorá dokáže vytvoriť 65 000 záložných kópií na vzdialené servery a umožňuje virtualizáciu systémov VMware, Citrix, Hyper-V a OpenStack. Vďaka podpore integrácie Windows ACL, Windows® AD a LDAP sa zariadenie FS2017 môže stať pre veľké firmy tou prvou voľbou.

Dostupnosť:

Zariadenie FS2017 je s okamžitou platnosťou dostupné globálne.

Synology FS2017

(Zdroj. Tlačová správa Synology)