Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Systém DiskStation Manager 6.2.2 je spoľahlivá platforma pre správu dát

Systém DiskStation Manager 6.2.2 je spoľahlivá platforma pre správu dát
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
17. 5. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Synology vydala najnovšiu aktualizáciu systému DiskStation Manager (DSM) 6.2.2 s množstvom nových funkcií, ktoré okrem optimalizácie používateľskej navigácie taktiež zvyšujú celkový výkon systému. Ide o systém s prevádzkou preverenou transformáciou podnikových IT infraštruktúr.

„Systém DSM 6.2 preukázal svoju prevádzkovú spoľahlivosť a používa ho viac ako 3,4 milióna NAS zariadení od Synology. Systém DSM 6.2.2, šitý na mieru vašej IT infraštruktúre je pripravený byť začlenený do akéhokoľvek prostredia a ponúka viac granulárnych možností, ktoré pomáhajú IT správcom získať lepšiu kontrolu nad celým systémom,“ povedal Hewitt Lee, riaditeľ skupiny pre správu produktov v spoločnosti Synology. „To uľahčuje správu podnikových dát pomocou služieb, ktoré presnejšie vyhovujú vašim potrebám.“

Medzi kľúčové funkcie patrí:

• Optimalizácia systému: Vo funkciách Snapshot Replication, iSCSI Manager a Synology High Availability sú teraz k dispozícii granulárne konfigurácie zabezpečujúce konzistentný výkon v produkčných prostrediach.

• Inteligentné aktualizácie: Systém inteligentnej aktualizácie, ktorý je navrhnutý tak, aby minimalizoval prerušenie činnosti systému, zabezpečuje, že je samotná aktualizácia pre systém užitočná a rozhodne sa aktualizáciu inštalovať alebo vynechať podľa služieb aktuálne spustených v systéme, aby sa dosiahlo čo najvyššej prevádzkyschopnosti systému.

• Kontextuálne pokyny ponúkajú rýchle riešenia: Do nástroja Správca úložiska boli pridané ďalšie informácie a tipy pre riešenie problémov, ktoré obmedzujú prípadné nedorozumenia a ľudské chyby, pomáhajú používateľom riešiť potencionálne problémy a prostredníctvom lepšieho používateľského prostredia im poskytujú podporu v rôznych aspektoch správy úložiska.

• Migration Assistant Beta: Tento nový balíček umožňuje jednoducho migrovať celý systém vrátane zväzkov, jednotiek LUN a konfigurácií a minimalizuje narušenie existujúcich služieb aj prácu používateľov v priebehu aktualizácie hardvéru.

Systém DSM 6.2 a zoznam balíčkov pre zálohovanie, správu súborov a synchronizáciu, funkcie High Availability, sledovanie pomocou videa, systém centrálnej správy a ďalšie budú dostávať aktualizácie zabezpečenia a dôležité opravy až do júna 2023. Dlhodobá podpora umožňuje firmám zachovávať po dlhý čas stabilné produkčné prostredie a s dostatočným predstihom plánovať nasadenie ďalšej významnej verzie.

Ďalšie informácie o systéme DSM 6.2 sa nachádzajú na stránkach:

https://www.synology.com/dsm/6.2

Ilustračné foto (Zdroj: Synology).

(Zdroj: Tlačová správa Synology)