Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

IBM bojuje proti finančným podvodom

IBM bojuje proti finančným podvodom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
8. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Kedysi ste na vylúpenie banky či okradnutie inštitúcie potrebovali pár silných chlapov a nesmeli, samozrejme, chýbať zbrane. Už dávno to však neplatí a je to už nejaký ten rok, čo si úplne vystačíte so šikovným hackerom. Je tu nová generácia zločincov, ktorá využíva digitálne kanály ako mobilné zariadenia, sociálne siete, ale aj cloudové platformy. Vďaka nim odhaľujú zraniteľné miesta v systéme. Zdravotníctvo USA, napríklad, príde o 650 miliónov dolárov ročne kvôli tomuto typu podvodov.

Spoločnosť IBM v tomto zmysle predstavila svoj nový softvér a služby Counter Fraud Management Software, ktoré majú pomôcť firmám a organizáciám využívať Big Data i analytické nástroje na obmedzenie podvodov a finančnej trestnej činnosti. Vyspelé a inteligentné postupy v podnikaní a analytické nástroje umožnia používateľovi pozrieť sa na tú ktorú oblasť zo všetkých strán a lepšie tak chrániť hodnotu svojej značky. IBM predstavila aj iniciatívu „Inteligentnejší boj proti podvodom“ (Smarter counter fraud), ktorá vychádza z viac ako 500 špičkových odborníkov na podvody.

Nový softvér ponúka aj schopnosť zhromaždiť veľké objemy dát z množstva interných aj externých zdrojov, vrátane mobilných aplikácií, sociálnych sietí či online kanálov. Nechýba však ani možnosť aplikovať vyspelé analytické nástroje, ktoré neustále monitorujú náznaky podozrivých aktivít. Novinka obsahuje aj pokročilejšie analytické nástroje. Tie vedia odhaliť i súvislosti, ktoré sú na prvý pohľad neviditeľné. Zdokonalené vizualizačné technológie rozpoznajú a prepájajú vzorce podvodného správania, či prvky strojového učenia sa.