Dell má nové funkcie pre svoje mini dátové centrum

- Autor:
- Alžbeta Harry Gavendová
- Zverejnené:
- 16. 4. 2014
- Hodnotenie:
- Už ste hlasovali.
Spoločnosť Dell na konferencii Enterprise Forum vo Frankfurte informovala o náraste množstva užívateľov PowerEdge VRTX a o pridaní nových funkcií do tohto systému. Je to prvé integrované IT riešenie, kde sa v systéme veľkosti stolového počítača kombinujú servery, dátové úložisko a sieťová infraštruktúra.
Systém PowerEdge VRTX zahŕňa všetky súčasti konvergovanej infraštruktúry, ktorú používajú veľké firmy. Jeho výhodou je však to, že funguje v zariadení, ktoré má veľkosť klasického stolového počítača. Už aj menšie a stredné firmy tak môžu využívať výhody, ktoré prinášajú moderné technológie (cloud, virtualizácia, škálovateľnosť IT zázemia). Posledná verzia systému obsahuje nasledovné vylepšenia:
- Nová úroveň ochrany dát ukrytá priamo v tele (osadenie systému modulom PowerEdge Raid Controller (PERC) s funkciou radičov RAID
- Väčšia modifikovateľnosť (voliteľná možnosť v prípade osadenia systému dodatočnými serverovými jednotkami, vrátane 4-socketového PowerEdge M820 rozširujúcich možnosti použitia o aplikácie business-intelligence, data mining, customer relationship management...)
- Vylepšená správa systému (užívateľské prostredie nástroja CMC je rovnako dizajnované, ako najpoužívanejšie nástroje na správu dátových centier)
- Rozšírená podpora virtualizácie pracovných staníc (širšie nasadenie technológie Virtual Desktop Infrastructure v pobočkách vďaka voliteľnej podpore jednotiek GPU).
Nové funkcie Dell Power Edge VRTX sú dostupné okamžite. V súčasnosti našlo svoje uplatnenie už vo viac ako 50 krajinách sveta a využíva sa najmä v oblastiach vzdelávania, finančných služieb a zdravotníctva.