Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Z Nokie sa stane Microsoft Mobile

Z Nokie sa stane Microsoft Mobile
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Akvizícia spoločnosti Nokia Microsoftom bude mať okrem iného za následok i zmenu názvu - z Nokie sa stane Microsoft Mobile. Vyplýva to z listu Microsoftu adresovaného Nokii, ktorý bol zverejnený online.

S názvom Nokia sa už dlho stretávať nebudeme. Ako je už dávnejšie známe, spoločnosť Microsoft sa rozhodla prebrať túto severskú spoločnosť a celková akvizícia Nokie Microsoftom sa očakáva do konca mesiaca. Jej výsledkom má byť, okrem iného, aj zmena názvu spoločnosti Nokia Oyj. Po novom to tak bude Microsoft Mobile Oy (Oy je fínska skratka pre naše s.r.o.). Vyplýva to z oficiálnej zmluvy Microsoftu pre Nokiu, ktorá sa objavila na internete a podľa ktorej sa Nokia stane dcérskou spoločnosťou Microsoftu. Z dokumentu ďalej vyplynulo, že súčasné zmluvné podmienky, ktoré mali s Nokiou dodávatelia, sa meniť nebudú a Nokia bude i naďalej spolupracovať s dodávateľskými partnermi.

Nokia bude však sále výrobcom hardvérov a chystá i výrobu inteligentných hodiniek. Teraz však nie je jasné, či bude pokračovať v ich vývoji. O ďalších správach budeme priebežne informovať.

Mimochodom, tablety a smartfóny Lumia budú pokračovať v predaji stále pod týmto názvom.