Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Záujem o open source vedie k posile Red Hat ČR a SR

Záujem o open source vedie k posile Red Hat ČR a SR
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

S nárastom záujmu lokálnych podnikov o open source podnikové riešenia došlo v spoločnosti Red Hat, ktorá sa venuje práve dodávaniu týchto riešení, k vytvoreniu novej pracovnej pozície. Ide o Business and Channel manager pre Česko a Slovensko a od mája 2014 tak stojí v čele Red Hat ČR a SR Iveta Babulenková.

Spoločnosť Red Hat je silným poskytovateľom open source softvérových riešení. S využitím komunitného prístupu poskytuje cloudové, virtuálne, úložné, linuxové a middlewarové technológie. Spoločnosť nedávno oznámila personálne zmeny, a tak od mája 2014 stojí v čele Red Hat ČR a SR Iveta Babulenková. Všeobecne sa totiž zaznamenal stúpajúci záujem lokálnych podnikov o open source podnikové riešenia. Práve pre toto odvetvie sa spoločnosť rozhodla vytvoriť pozíciu Business and Channel manager pre Česko a Slovensko. A presne na toto miesto nastúpila Babulenková, ktorá pred tým pracovala pre Servodata (distribútor Red Hat pre ČR a SR), kde sa podieľala na náraste podielu Red Hat na našom a českom trhu.

Mimochodom, brnenské vývojové centrum je v súčasnosti s viac ako 700 zamestnancami najväčším vývojovým strediskom Red Hat na svete. Táto pobočka sa venuje technickému rozvoju súčasných i nových riešení, vrátane Red Hat CloudForms a projektu OpenStack, rovnako ako aj technickej podpore zákazníkom.

“S přestupem do Red Hatu využiji příležitost ovlivňovat dynamicky se rozvíjející oblast open source přímo od zdroje. Cítím zde velký potenciál pro naše trhy a mým předsevzetím je přispět k tomu, aby se Red Hat stal strategickou platformou v českém a slovenském prostředí”, vraví Iveta Babulenková.