Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Google Glass môžete ovládať pomocou myšlienok

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 7. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Interaktívne štúdio This Place z Londýna predstavilo prototyp zariadenia, ktoré sa spáruje s Google Glass a tie sa potom dajú pomocou neho ovládať – myšlienkami! Zariadenie sa nazýva Neurosky EEG biosenzor a jeho súčasťou je aplikácia MindRDR do Google Glass.

Google Glass poznáme všetci. A hoci tieto okuliare nie sú ešte stále absolútne dostupné pre všetkých, existuje už množstvo aplikácií či využití. Najnovšie sa o mierny rozruch postaralo interaktívne štúdio This Place z Londýna, ktoré predstavilo prototyp zariadenia, ktoré sa spáruje s Google Glass a tie sa potom dajú pomocou neho ovládať – myšlienkami! Zariadenie sa nazýva Neurosky EEG biosenzor a jeho súčasťou je aplikácia MindRDR do Google Glass. Neurosky sa pripevní na hlavu tak, aby sa dotýkalo čela, a potom už zberá elektromagnetické signály z mozgu. Monitorovanie činnosti mozgových vĺn pomáha zistiť, na akú vec sa koncentrujeme. Aplikácia potom preloží toto „sústredenie“ do príkazu a tak dokáže fungovať ako ovládač Google Glass.

Zatiaľ môžete pomocou tohto zariadenia fotografovať a zverejniť online, no časom sa portfólio MindRDR určite rozšíri. Chloe Kirton, jedna z tvorcov z londýnskeho štúdia This Place, vysvetľuje, prečo sa vlastne začali zaoberať ovládaním Google Glass pomocou mysle: „Vidíme problém v tom, že hlasné rozprávanie na zariadenie (teda ovládanie hlasom) je trochu neprirodzené. V niektorých prípadoch môže byť dokonca vyložene trápne. Pohyb prstov po Google Glass a ťukanie po zariadení tiež nepôsobí práve najlepšie. Po chvíli sa vaše ruky i unavia. Preto je tu naše zariadenie, ktoré je prirodzené a dostupné všetkým.“
Zariadenie zatiaľ hľadá podporu na Kickstarteri.