Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Cyanogen je bližšie k svojmu cieľu - patriť k 2 najväčším OS

Cyanogen je bližšie k svojmu cieľu - patriť k 2 najväčším OS
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 12. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Cyanogen Inc dostala dnes finančnú injekciu od investičnej spoločnosti Andreessen Horowitz a má tak zelenú na dosiahnutie svojho cieľa. Tým je stať sa oficiálnym a samostatným operačným systémom.

Uvedenie T-Mobile G1 v septembri 2008 (smartfón HTC Dream) odhalilo možnosť získavania práv správcu systému Android. Toto malo za následok jeho modifikáciu a určité preinštalovanie. Jednými z nadšencov, ktorí sa pustili do tejto prestavby bol i tím vývojárov Cyanogen Team. Onedlho si získali popularitu jednoduchosťou a vylepšeniami užívateľského rozhrania, podporou FLAC, komprimovanou cache či rozšírenými funkciami pre teblety.

Je to asi 3 mesiace nazad, čo spoločnosť Cyanogen ohlásila, že má samostatné ambície dosiahnuť Olympus Operačných systémov. CyanogenMod chce byť 3. oficiálnym poskytovateľom OS spolu v partii s iOS a Google Android. Aj keď - CyanogenMod už je súčasťou smartfónu Oppo N1. Podľa súčasných správ majú do dnešného dňa desiatky miliónov inštalácií a dnes sú zase o krok bližšie k cieľu. Dostali totiž finančnú injekciu 23 miliónov dolárov od známej investičnej spoločnosti Andreessen Horowitz. Veria, že s týmto dosiahnu okrem iného i prienik do zariadení z iných oblastí – TV, autá, či dokonca „wearables“. Zakladateľ spoločnosti Steve Kondik tvrdí, že chcú byť omnoho viac user-friendly OS ako súčasní veľkí operátori. Tí sa podľa neho snažia iba o jediné – poriadne zarobiť na používateľoch...