Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 2014: Intel predviedol svoje 3 novinky v kategórii "Wearable"

CES 2014: Intel predviedol svoje 3 novinky v kategórii "Wearable"
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Intel rozširuje oblasť záujmu a demonštruje to priamo v Las Vegas v týchto dňoch, kde predstavil smart slúchadlá, hodinky a head set.

Intel predvádza na CES hneď 3 svoje menšie zariadenia na telo v Las Vegas. Prvým z nich sú malé smart slúchadlá, ktoré zaznamenávajú tlkot vášho srdca a zároveň ho zobrazia na spárovanom zariadení v aplikácii na to určenej. Tiež zaznamenávajú prehľad o vašom behu a energiu získavajú cez konektor na slúchadlá zo zariadenia, v ktorom sú zapojené.

Smart slúchadlá od Intelu

Ďalším v poradí je smart zariadenie do ucha s názvom Jarvis (spomeňte si na Iron Mana). Hardvér poslúcha vaše hlasové povely a je zároveň vaším osobným asistentom – môžete napríklad zaznačiť schôdzku do kalendára, skontrolovať poštu, pridať upozornenia, a to bez toho, aby ste sa unúvali niečo robiť rukami.

Intel Jarvis

Nuž a ani Intel nechce zaostávať v oblasti smart hodiniek. Ukázal i svoj kúsok, ktorý je samostatným zariadením a nepotrebuje smartfón ani prístup na internet. Hodinky si dokážu i poradiť s notifikáciami, ktoré sú založené na polohe.

Intel smart hodinky

Všetky 3 zariadenia majú byť dostupné tento rok.