Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Gear 2 a Gear 2 Neo s OS Tizen

MWC 2014: Gear 2 a Gear 2 Neo s OS Tizen
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung predstavil na MWC naraz až dvoje smart hodinky, ktoré sú o niečo tenšie od predchádzajúceho modelu a zmenou prešli i veci, ktoré vidieť nie je. Jednou z nich je zlepšenie výkonu procesora a druhou významnou zmenou je výmena operačného systému Android za Tizen.

Dvojica noviniek do Samsungu na vašu ruku s názvom Gear 2 a Gear 2 Neo je odhalená. Minuloročná IFA v Berlíne nám predviedla smart hodinky Galaxy Gear, ktoré snáď ako prvé spravili obrovský rozruch a Samsung po pol roku prišiel s ďalšími alternatívami.

Gear 2 a Gear 2 Neo disponujú AMOLED displejom s veľkosťou 1,63 palca, fotoaparát s rozlíšením 2 mpx na Gear 2 sa však oproti Gear presunul na panel s displejom z pôvodnej „buľvy“ na náramku. Gear 2 Neo neobsahuje vstavanú kameru, čo z neho robí automaticky lacnejší model.  

Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo

Oboje smart hodinky sú o niečo tenšie od predchádzajúceho modelu a zmenou prešli i veci, ktoré vidieť nie je. Jednou z nich je zlepšenie výkonu procesora, čiže momentálne majú Gear 2ky 2-jadrový procesor s frekvenciou 1 GHz (pôvodné Gear iba 800 MHz). Pamäť RAM vlastní 512 MB, úložný priestor činí 4 GB a pribudol infračervený port, senzory na meranie srdcového tepu a telesných funkcií. Samsung tiež vymenil svoj dvorný Android za OS Tizen. Zatiaľ nie je celkom jasné, prečo sa Samsung rozhodol zmeniť operačný systém, no veríme, že to nebude robiť používateľom komplikácie s kompatibilitou. Znížená kapacita batérie na 300 mAh je snáď tiež vykompenzovaná nižšou spotrebou v iných smeroch. Potešujúca je však správa o ich odolnosti voči vode a prachu.

Gear 2 i Gear 2 Neo majú podporovať desiatky Galaxy smartfónov od Samsungu a rovnako sú pre ne prichystané rôzne aplikácie od BMW, Garmin či CNN. Mimochodom, z ich názvu sa vytratilo slovíčko „Galaxy“. Dostupné budú v apríli, no cena zatiaľ zverejnená nie je.