Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CocaCola: Vhoď prázdnu fľašku a zahraj sa!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
30. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V Bangladéši spustila CocaCola veľmi zábavný a pritom najmä užitočný projekt Happiness Arcade - na ulice rozmiestnili 6 hracích automatov, ktoré vám nezahrajú po vhodení mince, ale po vhodení prázdnej fľašky od CocaColy. I takto sa dá moderným spôsobom prispieť k recyklácii.

Recyklovanie je dôležité. No občas nám všetkým (česť výnimkám!) k nemu chýba jemné nakopnutie, posmelenie, prípadne priamy efekt ktorý by sme hneď uvideli. A práve preto je tu projekt Happiness Arcade s prázdnymi fľašami od CocaColy. Spoločnosť vytvorila automaty na hranie s tým, že do nich nevhadzujete mince. Zahrať si môžete až vtedy, keď doňho vložíte prázdne fľaše od CocaColy! Vstup na fľaše je tiež prispôsobený tvaru klasickej pol litrovej umelohmotnej Cola-fľašky.

Samozrejme, že je to obrovská reklama, no na druhej strane – CocaCola môže takto skutočne aspoň čiastočne pomôcť k recyklácii svojich fliaš. Tie sa po naplnení automatu vyberú a môžu sa opäť podrviť a využiť. V súčasnosti umiestnili Happiness Arcade do šiestich rozdielnych miest v Dhake v Bangladéši na dobu jeden týždeň. Výsledok uvidíte vo videu.