Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Theo Power: Zásobník (bezdrôtovej) energie pre smartfón

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Theo Power je nová bezdrôtová nabíjačka smartfónov pochádzajúca z dielne Theo Elements, ktorý má tvar obalu na smartfón a zároveň i plnohodnotne túto funkciu plní. Okrem toho však vlastní i ďalšiu, náhradnú batériu. Theo Power pozostáva teda z troch častí – zo spomínaného obalu, batérie a poslednou súčasťou je nabíjacia stanica.

Zariadenie spolupracuje so bezdrôtovým štandardom Qi, ktorý zabezpečí indukčné nabíjanie do vzdialenosti 4 cm. Podporujú ho už LG Nexus 5, HTC Droid DNA, Nokia Lumia 920, ktoré majú Qi už vstavaný. Theo Power je však určený pre Samsung Galaxy S4 a iPhone 5s.

Nabíjaciu stanicu pripojíte k laptopu a priložíte k nej smartfón v Theo Power obale. Bezdrôtové, pohodlné nabíjanie môže začať. To však nie je všetko, výrobca totiž ponúka okrem bezdrôtového nabíjania i možnosť pripojenia náhradnej batérie na zadnú časť smartfónu, ktorá má kapacitu 1,500 mAh pre iPhone 5, 5s a 2,600 mAh pre Galaxy S4. Netreba sa tak obávať, že počas náročného pracovného dňa ostanete bez "šťavy", no zároveň nemusíte nosiť naustále so sebou neprakticky dlhé káble na nabíjanie.

Zariadenia pre iPhone 5, 5s a Samsung Galaxy S 4

Túto náhradnú batériu môže nabíjať simultánne s bezdrôtovým nabíjaním s tým, že najskôr sa nabíja batéria smartfónu a až potom náhradná batéria zabezpečí to funkcia Smart Charge. V prípade že je zariadenie na nabíjacej stanici a smartfón zároveň pripojený klasickou nabíjačkou k sieti, čas nabíjania sa značne zredukuje. O množstve energie v batérii vás informujú LED indikátory v zadnej časti. Zariadenie práve začína svoju kampaň na Kickstarteri.