Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Hexo+ z vás spraví adrenalínovú filmovú hviezdu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
16. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ide o drón s GoPro kamerou, ktorý je špecifický autonómnym letom - uhol záberu a vzdialenosť, z ktorej vás má snímať iba nastavíte pred akciou v smartfóne. Po stlačení tlačidla nahrávania sám vzlietne, sleduje vašu GPS polohu a popritom, samozrejme, nakrúca.

Akčné kamery typu GoPro sa hodia pre každého milovníka adrenalínového športu. Stačí ich pripevniť na prilbu, na bicykel, na balón... na domáce prezeranie videa to stačí, no povedzme otvorene – zábery sú priam zúfalo statické, i keď vy ste v pohybe. Trochu zaujímavejšie to vyzerá s drónmi, no potrebujete minimálne jedného asistenta, ktorý by pre vás mini lietadielko s kamerou ovládal. A preto je tu priestor pre Hexo+ (Hexoplus). Je to drón, ktorý lieta autonómne. Tvorcovia tvrdia, že je mimoriadne jednoduché s ním nakrúcať a dosiahnete jedinečné filmové zábery bez toho, aby ste potrebovali asistenta. Na začiatok v aplikácii smartfónu zadáte uhol, z ktorého vás má drón snímať. K tomu pridáte výšku a vzdialenosť. Drón autonómne vzlietne i pristane, čiže pred tým, než spustíte divoký downhill či jazdu so snowboardom stlačíte tlačidlo „nahrávať“ a drón vás sleduje. Teda, pomocou GPS sleduje skôr váš smartfón a dodržiava nastavené parametre. Môže letieť rýchlosťou do 70 km/h.

Hexoplus a jeho systém nakrúcania

Ak všetko pôjde podľa plánu a na Kickstarteri dostanú tvorcovia želanú finančnú podporu, potom by sme sa tohto samostatného terénneho filmového štúdia mohli dočkať v máji 2015. Ak ste majiteľom GoPro, potom vás drón vyjde na 499 dolárov. Ak kameru nemáte, celý set stojí 699 dolárov.