Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

OK, Google - čo nás čaká?

OK, Google - čo nás čaká?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Tohtotýždňová konferencia Google sa bude niesť v znamení smart hodiniek Samsungu, ktorý si tento raz zvolil operačný systém Android Wear, no svoje zariadenia ukážu aj LG a Motorola. Vývojári tiež predvedú celkové vylepšenia na platforme Android Wear.

Už v najbližších dňoch nás čaká veľká vývojárska konferencia Google, kde sa okrem iného môžeme tešiť (podľa CNETu) na Samsung a jeho smart hodinky. Tie majú fungovať na platforme Android Wear a majú byť jedným z hlavných ťahačov tejto konferencie. Okrem toho sú ohlásené nové zariadenia i od spoločností Motorola a LG – i keď nie je jasné, či sa bude jednať konečne o tak dlho očakávané G Watch. Google má tiež ukázať hardvérové vylepšenie svojej platformy Android Wear a demonštrovať tak, že na operačných systémoch pre menšie zariadenia je stále čo vylepšovať. To si zrejme myslel aj Samsung, keďže vo svojich posedných smart hodinkách sa predstavil s operačným systémom Tizen a chystá i televízory podporujúce túto platformu.

V rámci Android Wear sa máme tešiť na úbytok ikon na ploche a nové usporiadanie notifikácií. Android Wear podporuje hlasové povely, reaguje na „spúšťacie heslo OK, Google“ a objavia sa tu karty na spôsob Google Now poskytujúce informácie o počasí a podobne. Samotné notifikácie prídu vo viacerých typoch – Stránka (dlhšie notifikácie sa budú ukazovať na viacerých stránkach – kartičkách), Odpoveď (notifikácia s okamžitou možnosťou odpovedať) a Panel s viacerými upozorneniami naraz (teda niečo ako komínik viacerých notifikácií pokope).