Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Facebook sa rozrastá - zmodrie ikonka WhatsAppu? / Update

Facebook sa rozrastá - zmodrie ikonka WhatsAppu? / Update
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

WhatsApp je aplikácia, ktorú mesačne využije asi 450 miliónov používateľov a zrejme práve tento počet je jedným z hlavných motívov, ktoré zapôsobili na Facebook, aby sa začal o WhatsApp zaujímať a myšlienku i dotiahnuť do úspešného konca - nákup za 19 miliárd dolárov.

Pamätáte si, keď Facebook kúpil pred dvoma rokmi Instagram? Bola to pomerne veľká udalosť a Facebook ho kúpil za miliardu dolárov. No Facebook nespí ani naďalej a v stredu 19.februára si „tľapol“ s WhatsApp – a to za 19 miliárd amerických dolárov.

WhatsApp je aplikácia, ktorú mesačne využije asi 450 miliónov používateľov. Využíva na komunikáciu telefónne číslo, no funguje na báze pripojenia k internetu. (Takmer) zadarmo sa teda dajú posielať SMS i MMS správy. Zrejme práve počet používateľov je jedným z hlavných motívov, ktoré zapôsobili na Facebook, aby sa začal o WhatsApp zaujímať a myšlienku i dotiahnuť do úspešného konca – 16 miliárd v podobe akcií a 3 miliardy dolárov v hotovosti.

WhatsApp by mal však zostať samostatný aj po akvizícii a výkonný riaditeľ Jan Koum má byť navyše člen správnej rady vo Facebooku. Zatiaľ však nie sú k dispozícii informácie, ako presne sa prejaví „nadvláda“ Facebooku v súvislosti s WhatsApp – či budú nejako prepojené, alebo či WhatsApp zmení farbu zo zelenej na modrú. Facebook má okrem toho vlastný komunikačný systém Messenger. „WhatsApp je na ceste spájania jednej miliardy ľudí. Služby, ktoré sa dostanú k týmto číslam majú neuveriteľnú hodnotu,“ vraví Mark Zuckerberg, teda zakladateľ Facebooku na margo témy.

UPDATE: Podľa časopisu Forbes sa o WhatsApp zaujímal i Google a ponúkal zaň 10 miliárd. Úspešnejší bol však Facebook a jeho ponuka. Obaja velikáni teda považujú WhatsApp za silnú zbraň na trhu. Napokon, 450 miliónov používateľo - to už je nejaké číslo.