Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Crossfire Pro: Modulárny tablet do každého terénu

Crossfire Pro: Modulárny tablet do každého terénu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Entegra Technologies prináša poriadne odolný tablet do business prostredia – teda presnejšie na drsné stavby, vojenské misie ale aj na komerčné pracoviská. Crossfire Pro modulárny business tablet je tu s displejom, ktorý je výborne čitateľný aj za poriadne slnečného dňa a má rozlíšenie 1,024 x 768 pixelov.

Jeho veľkosť je 9,7 palca a je multidotykový, podporujúci stláčanie i v rukaviciach či so stylusom. Tablet pôsobí trochu mohutnejšie, pretože jeho magnéziové šasi je pokryté odolnými nárazníkmi. Jeho odolnosť sa pohybuje v teplotách od -10 až do +50 stupňov Celzia a zodpovedá štandardu odolnosti IP65. Poradí si tak s prachom i vodou.

Vo vnútri Crossfire Pro sa nachádza procesor i operačný systém, ktorý môžu tvoriť procesory ARM a x86. Jednou z verzií je 4-jadrový procesor Intel M-Séria N2930 s taktom 1,86 GHz a grafika v podaní Intel Gen 7. Operačný systém podporuje 64-bitový Win8 Pro, Win7 Pro, ale i Android a Linux. Pamäť RAM môže dosiahnuť až 8 GB a kapacita úložného priestoru 256 GB. Tablet obsahuje USB 2.0/3.0, mini HDMI port a v rámci bezdrôtového pripojenia sa predstaví WiFi a Bluetooth 4.0 spolu s podporou LTE i NFC. Na prednej strane sú 4 reproduktory a 2-mpx predná kamera. V zadnej časti je fotoaparát s rozlíšením 5 mpx spolu s bleskom. Kryptovanie a zabezpečenie majú na starosti Blue Inside a špecifikácia kryptoprocesoru TPM 1.2. Batéria zvládne až 6 hodín práce.

Entegra Crossfire Pro do biznis prostredia

Výhodou tohto tabletu je možnosť rozšírenia pomocou doku (Point-of-Sale dock, kde je i 9,7 palcová obrazovka otočená smerom k zákazníkovi) či iných rozhraní. Dajú sa tu tak pripájať moduly na scanovanie čiarových kódov, magnetická čítačka kariet, scaner odtlačkov prstov i Smart Card čítačka. Podľa vybraných komponentov sa cena tohto tabletu pohybuje od 1,000 do 2,000 dolárov.